تلفن همراه

وزیر اسبق ارتباطات: مرکز تحقیقات مخابرات بررسی‌مفصلی در واگذاری مخابرات داشت؛نباید شتابزده عمل کنیم

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مرکز تحقیقات مخابرات که زیرمجموعه وزارت ارتباطات است با کار مفصلی تمامی بخش‌های مخابرات که باید یا نباید واگذار می‌شد را بررسی کرد.
 
 
رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره موضوعات اخیری که در ارتباط با باز پس گیری بخش‌های زیرساختی مخابرات از قبیل سیم مسی و فیبرنوری، از سوی وزارت ارتباطات مطرح شده است، اظهار کرد: در زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی تمامی کارهای کارشناسی صورت گرفت و مرکز تحقیقات مخابرات که زیرمجموعه این وزارتخانه است با کار مفصلی تمامی بخش‌هایی که باید یا نباید واگذار می‌شد را بررسی کرد.
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان دیدگاهش در ارتباط با این موضوعات، اذعان کرد: باید تمامی جوانب موضوعات این چنینی را سنجید و اگر هم نظر جدیدی در این مورد وجود داشته باشد، باید با کار کارشناسی پیش رود.
وی ادامه داد: علاوه بر کار کارشناسی، از الگوی دیگر کشورها نیز باید استفاده کنیم تا یکپارچگی این حوزه از بین نرود.
او خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه روح خصوصی‌سازی تشویق بخش غیر دولتی برای ارائه خدماتی است که تا پیش از آن دولتی بوده است، باید کاری کنیم تا ضمن حفظ یکپارچگی، سرمایه‌گذاران نیز تشویق به ورود در این عرصه برای سرمایه‌گذاری شوند.
سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: حال چنانچه بیاییم و با محدود کردن این فضا، بخواهیم مباحث را به گونه‌ای دیگر مطرح کنیم شاید کمی شتا‌بزده باشد.
تقی‌پور در پاسخ به این سوال که با تمامی صحبت‌های شما می‌شود اینطور برداشت کرد که شما با طرح چنین موضوعاتی مخالف هستید؟، گفت: من نه می‌گویم مخالفم و نه موافق؛ ولی معتقدم بیان این دست موضوعات نیاز به کار کارشناسی دارد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که در فضای GSM (سیار) رقابت وجود دارد و چندین اپراتور در آن ارائه خدمات می‌کنند، ایجاد فضای رقابتی در ارتباط با فضای باسیم هم چندان کار سختی نیست و کشور باید این بخش را هم مدیریت کند کما اینکه پروانه‌های جدیدی نیز برای این بخش صادر شده است.

​​