فناوری اطلاعات

کمپین گوگل برای استفاده زنان هندی از اینترنت + ویدئو

گوگل یکی از آن شرکت هایی است که بشدت معتقد به حق تک تک افراد برای دسترسی به اینترنت است، و همین مسئله انگیزه ای برای شرکت گوگل است تا برای اولین بار با راه اندازی کمپین، 50 میلیون زن هندی را به اینترنت متصل کند.
 
indian woman
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،کمپین "کمک به زنان برای متصل شده به اینترنت" از امروز پس از کنفرانس خبری "راه اندازی وبسایتی برای تامین کردن مسائل پایه ای برای استفاده کاربران خانم از اینترنت" رسماً آغاز شد.
Rajan Anandan مدیر بخش هند شرکت گوگل به خبرنگاران گفت که زنان تنها یک سوم از 200 میلیون و اندی کاربر اینترنت در هند را تشکیل می دهند و از آنجاییکه این کشور در حال تبدیل شدن به دومین بازار اینترنتی دنیا است این آمار باید تغییر کند.
Anandan اضافه کرد: "(دسترسی به) اینترنت می تواند به زنان برای رسیدن به عزت نفس، بیان آزادانه دیدگاه های خود، دسترسی به فرصت ها وموقعیت های جدبد و تحصیل کردن کمک کند. هدف کمپین ما متصل کردن 50 میلیون کاربر خانم به اینترنت طی سال آینده میلادی ست تا آن ها نیز از فواید اینترنت بهره مند شود." 
علاوه بر آموزش اصول بنیادین کامپیوتر، مهارت های اینترنت و جزئیاتی از نحوه چت کزدن و یا استفاده از سرویس های پست الکترونیک، این وبسایت شامل دامنه ای گسترده از ویدیو هایی ست که به منظور اطلاع رسانی کردن در مورد فواید اینترنت به زنان هندی طراحی شده است. 
 
شرکت گوگل برای آگاهی رسانی و آموزش زنان هندی به منظور دسترسی آسان به اینتزنت در سراسر کشور با شرکت های Intel، Hindustan Unilever و بانک Axis همکاری می کند.
 
 

​​