تلفن همراه

تولید نمونه اولیه گوشی Phonebloks موتورولا با امکان جداشدن قطعات

"دنیس وودساید"(Dennis Woodside) مدیرعامل شرکت موتورولا تایید کرد که نمونه اولیه از گوشی هوشمند Project Ara به عنوان نخستین گوشی جهان با قابلیت جدا شدن قطعات از یکدیگر در دست تکمیل است و به مراحل پایانی نزدیک شده است.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مدل مفهومی Project Ara به دنبال همکاری بین دو شرکت موتورولا و 3D Systems تولید می‌شود تا در نهایت این گوشی هوشمند متفاوت با نام Phonebloks وارد بازار شود.
این گوشی به گونه‌ای طراحی شده است که قطعات مختلف آن مانند اسباب‌بازی Lego از یکدیگر جدا می‌شوند و کاربر در صورت تمایل می‌تواند یک قطعه پیشرفته‌تر را برای آن استفاده کند. اما روز گذشته مدیرعامل موتورولا در شبکه اجتماعی Google+ Hangout تایید کرد که مراحل ساخت مدل اولیه این محصول رو به اتمام است.
 
 
سیستم Project Ara بر مبنای فناوری‌های تخصصی موتورولا و سیستم ارایه شده از سوی شرکت 3D Systems تکمیل شده است. این دو شرکت هم‌اکنون در طرح مشترکی موسوم به MAKEwithMOTO همکاری‌های خود را با یکدیگر آغاز کرده‌اند تا با کمک مهندسان و طراحان بتوانند نخستین گوشی هوشمند جهان را به گونه‌ای طراحی کنند که امکان جداسازی قطعات آن توسط کاربران خانگی هم فراهم شود.
این گوشی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که حتی به سادگی می‌توانید پردازنده مرکزی، دوربین دیجیتالی، نمایشگر و ... را تعویض کنید.
 

​​