باندپهن سیار

MTN در سوازیلند خدمات Wi-Fi راه‌اندازی می‌کند

اپراتور مخابراتی Swazi MTN درخواست رسمی خود را به دولت سوازیلند ارسال کرد تا مجوز راه‌اندازی خدمات Wi-Fi در این کشور را در اختیار بگیرد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این درخواست هم‌اکنون به "کمیسیون ارتباطات سوازیلند" به عنوان متولی اصلی قانون‌گذاری صنعت ارتباطات و مخابرات این کشور ارسال شده است.
 
یکی از منابع آگاه در این خصوص گزارش داد که این درخواست نخستین بار یک سال قبل ارایه شد که البته هیچ پاسخی برای آن داده نشد و شرکت Swazi MTN در نهایت تصمیم گرفت این درخواست را مجددا ارسال کند.
 
درخواست Swazi MTN برای راه‌اندازی خدمات Wi-Fi به صورت محرمانه به دولت سوازیلند ارسال شده است و بر این اساس هیچ یک از دو طرف مذکور صبحتی در این باره انجام نمی‌دهند.
"استان موتسا"(Stan Motsa) مدیر کمیسیون ارتباطات سوازیلند گفت: «من باید بگویم که کمیسیون در یک کنفرانس مطبوعاتی به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد و هم‌اکنون قادر به پاسخگویی در این زمینه نیست. مسئله‌ای که شما به دنبال آن هستید هنوز کاربری عمومی ندارد و نمی‌توان در مورد ارتباط دولت با این شرکت مخابراتی توضیحات بیشتر داد».
 
لازم به ذکر است که "امپوملو ماخوبو"( Mpumelelo Makhubu) مدیر امور مشارکتی Swazi MTN نیز پس از پرسش در این زمینه پاسخی نداد.
 

​​