باندپهن

استفاده از هواپیماهای جاسوسی قدیمی آمریکا برای اتصال به اینترنت

منبع: Fars News
ارتش ایالات متحده در نظر دارد تا با استفاده مجدد از هواپیماهای جاسوسی خود، امکان اتصال کاربران خود به شبکه وای فای را در مناطق درگیری فراهم کند.
 
 
به نقل سلولار، ارتش آمریکا هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین قدیمی خود را که پیشتر از حالت عملیاتی خارج شده بودند را مجددا به باندهای پرواز بازگردانده تا با اتصال تجهیزات ارتباطات سیار موج میلیمتری به آنها امکان استفاده سربازان خود را از شبکه وای فای با ظرفیت 1گیگابایت در ثانیه فراهم کند.
 
آژانس تحقیقات پیشرفته پروژه‌های دفاعی ایالات متحده موسوم به دارپا اعلام کرده است این شبکه به صورت نقطه به نقطه و با استفاده از موج میلیمتری به تبادل اطلاعات می‌پردازد.
 
این هواپیماها با همراه داشتن آنتن‌های موج میلیمتری و آمپیلی فایر ، برای کاربران، شبکه وای فای را به صورت متصل و بدون قطعی ایجاد می کند.
 
بنا به گفته دیکی ریگوی، مدیر برنامه های دارپا، استفاده از آنتن های موج میلیمتری با قابلیت چرخش در این هواپیماها الزامی است تا بتواند ارتباطات با سرعت بالا را بین نقاط هوایی و زمینی فراهم کند.
 
همچنین آمپیلی فایرهای موج میلیمتری نیز برای تقویت سیگنال های ارسالی از طریق آنتن ها و به حداقل رساندن سیگنال های اضافه بر روی این هواپیماها نصب شده اند. 
 
 

​​