باندپهن سیار

رئیس وایمکس فروم در ایران: کاربری وایمکس تغییر می کند/فرکانس مبین نت را گسترش دهید

منبع: ایرنا
مدیرعامل وایمکس فروم با اشاره به اینکه تکنولوژی وایمکس به دنبال دستیابی به فناوری های نوین است، گفت: وایمکس از مدار خارج نخواهد شد ولی ممکن است در آینده بازار کاربری آن از خانگی به صنعتی تغییر کند.
 
 
 
دکلان برن مدیرعامل شرکت وایمکس فروم روز سه شنبه در نشست خبری در تهران افزود: برای ایجاد فضای ارتباطی جدید از سازمان تنظیم مقررات رادیویی ایران خواستار افزایش پهنای باند شرکت ارتباطات مبین نت از 10 به 20 مگاهرتز شده ایم.
 
وی ادامه داد: با افزایش پهنای باند تکنولوژی 3 LTE یا وایمکس ادونس برای ارائه خدمات به مشتریان انجام خواهد شد.
 
مدیرعامل این شرکت ارتباطی با اشاره به اینکه در حال حاضر 110 کمپانی عضو این شرکت هستند، اظهار داشت: نسل جدید ارتباطی می تواند در فرودگاه ها، گروههای صنعتی و سایر بخشها فضای ارتباطی مناسب تری را فراهم کند.
 
برن گفت: هم اکنون حدود 300 اپراتور وایمکس در دنیا فعال هستند که با توجه به خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهند، اغلب سودده اما درمقابل برخی زیان ده هستند.
 
وی افزود: در حال حاضر اپراتورهای بزرگ وایمکس دنیا به سمت ارائه سرویس نسل چهارم ارتباطی LTE بر روی وایمکس حرکت کرده اند و اپراتورهای کوچک تر هنوز این حرکت را آغاز نکرده اند. 
 
مدیرعامل وایمکس فروم اضافه کرد: این شبکه ارتباطی تلاش دارد تا با استفاده از فناوری های جدید فضاهای ارتباطی جدیدی را به مشتریان خود ارائه دهد.

​​