باندپهن سیار

پیش‌بینی تغییر کاربرد وایمکس از خانگی به صنعتی در آینده توسط مدیرعامل وایمکس فروم

منبع: Fars News
مدیرعامل وایمکس فروم در خصوص آینده تکنولوژی وایمکس گفت: وایمکس از بین نخواهد رفت؛ ممکن است در آینده بازار وایمکس از کاربر خانگی به کاربرد صنعتی تغییر کند؛ اما حداقل تا 10 سال آینده این تکنولوژی بازار کاربران خانگی را حفظ خواهد کرد.
 
 
دکلان برن امروز در یک نشست خبری در تهران، اظهار داشت: وایمکس فروم انجمن بین‌المللی تخصصی وایمکس است که بیش از 100 شرکت ارائه‌دهنده وایمکس در دنیا عضو این انجمن هستند.
 
مدیرعامل وایمکس فروم افزود: هم‌اکنون حدود 300 اپراتور وایمکس در دنیا فعال هستند که بسته به سرویس‌هایی که ارائه می‌کنند، اغلب آنها سودده و برخی ضررده هستند.
 
وی ادامه داد: تکنولوژی وایمکس در حال حرکت به سمت وایمکس پیشرفته (wimax advance) یا LTE است. هم‌اکنون اپراتورهای وایمکس روی فرکانس 3.5 گیگاهرتز سرویس ارائه می‌کنند که باید به سمت در اختیار گرفتن باند 2.5 یا 2.3 برای ارائه سرویس‌های بالاتر (وایمکس پیشرفته یا LTE) پیش روند.
 
برن یادآور شد: هم‌اکنون اپراتورهای بزرگ وایمکس دنیا به سمت ارائه سرویس LTE روی وایمکس حرکت کرده‌اند و اپراتورهای کوچک‌تر هنوز این حرکت را آغاز نکرده‌‌اند.
 
مدیرعامل وایمکس فروم در خصوص آینده تکنولوژی وایمکس، توضیح داد: وایمکس از بین نخواهد رفت؛ بلکه ممکن است در آینده بازار وایمکس از کاربر خانگی به کاربرد صنعتی برای مثال فرودگاه‌ها و میادین نفتی تغییر کند؛ اما حداقل تا 10 سال آینده این تکنولوژی بازار کاربران خانگی حفظ خواهد کرد.
 
این نشست به میزبانی اپراتور وایمکس مبین‌نت برگزار شده بود.
 
 

​​