باندپهن سیار

هوواوی خدمات Wi-Fi با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه ارایه کرد

شرکت هوواوی اعلام کرد که با آخرین آزمایش‌های خود موفق شده است برای نخستین بار ارایه خدمات Wi-Fi با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه را در حالت آزمایشگاهی ممکن کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سیستم اولیه ارایه خدمات Wi-Fi با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه به گونه‌ای طراحی شده است که متخصصان شرکت چینی هوواوی موفق شدند رکورد انتقال اطلاعات با سرعت 10.53 گیگابیت در ثانیه را در باندهای فرکانسی 5 گیگاهرتز به‌ ثبت برسانند.
 
دانشمندان چینی با ثبت این موفقیت توانستند میزان بهره‌وری از پهنای باند و سرعت اینترنت بی‌سیم را تا 10 برابر افزایش دهند و از هم‌اکنون تلاش خود را برای ساخت نسل جدید فناوری‌ها افزایش دهند.
با توجه به اینکه درخواست بازار جهانی برای اینترنت فوق پرسرعت روی دستگاه‌های الکترونیکی همراه افزایش میابد، شبکه‌های ارایه کننده خدمات Wi-Fi نیز می‌بایست با کیفیت بهتر و امکانات گسترده‌تر در اختیار کاربران قرار گیرند.
 
شرکت هوواوی به منظور ثبت این رکورد جدید تحقیقات و بررسی خود را از سال 2010 میلادی آغاز کرد و این روزها تلاش می‌کند فناوری یاد شده را در آینده نزدیک به دست کاربران جهانی برساند.
 

​​