باندپهن سیار

مبین‌نت عضو بنیاد بین‌المللی GTI شد

شرکت ارتباطات مبین‌نت به عضویت بنیاد بین‌المللی GTI (Global TD-LTE Initiative) درآمد تا در کنار سایر اپراتورهای پیشروی جهان، تکنولوژی TD-LTE را به عنوان یک استاندارد اصلی در شبکه‌های باندپهن در کشور توسعه دهد.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مبین‌نت به عنوان دارنده گسترده‌ترین شبکه‌ی ارتباطی باندپهن بی‌سیم در ایران، به‌منظور همراهی با اپراتورهای برتر جهان و هم‌چنین مشارکت در سیاست‌های کلان این انجمن در خصوص تکنولوژی TD-LTE، به عضویت این انجمن بین‌المللی درآمده است.
 
بناست مبین‌نت با حضور در GTI، از دستاوردهای اپراتورهای عضو این انجمن در حوزه تکنولوژی‌ ‌باندپهن و به‌ویژه TD-LTE بهره‌مند شود و در تصمیم‌گیری‌های مهم و حیاتی آن نیز حضور داشته باشد.
GTI توسط گروهی از اپراتورهای بین‌المللی شبکه موبایل در سال ۲۰۱۱ و با هدف پاسخ به تقاضای ارتقای پهنای باند موبایل در جهان، ایجاد شده است. این انجمن به عنوان یک بنیاد غیرانتفاعی، برای اپراتورهای جهانی، فرصت دستیابی به TD-LTE را فراهم می‌کند تا اپراتورها هرچه سریع‌تر با این تکنولوژی انطباق پیدا کنند.
در GTI اپراتورهای پیشرو گرد هم جمع شده‌اند تا TD-LTE را به عنوان یک استاندارد اصلی باندپهن موبایل مطرح کرده و شرایط را برای توسعه نسل‌های بعدی شبکه‌های باندپهن فراهم کنند.
هم‌اکنون بیش‌تر از صد اپراتور بین‌المللی موبایل و اینترنت در سراسر جهان عضو این انجمن هستند.

​​