فناوری اطلاعات

گوگل مرورگر کروم بتای خود را با دو ویژگی مفید آپدیت کرد

منبع: digikala
گوگل در ورژن جدید کروم بتا، تغییراتی را در سینک اکانت شما با دستگاهتان انجام داده است. علاوه بر این نشانه‌هایی از Material Design نیز در ورژن جدید به خوبی احساس می‌شود.
 
گوگل به تازگی مرورگر بتای کروم را آپدیت کرده است. آپدیت جدید المان‌هایی از Material Design زیبای گوگل را در برگرفته و همچنین فرآیند لاگین نیز در آن ساده‌تر شده است؛ به این صورت که موارد موردنیاز برای لاگین به جی‌میل، نقشه گوگل، جستجو و دیگر وب‌سایت های گوگل به شکل اتوماتیک ارسال می‌شود.
 
در ورژن جدید دکمه منوی اصلی کروم نیز اندکی دچار تغییر شده و حالا سه دکمه خوش‌تراش‌تر و کوچک‌تر قرار داده شده است. همچنین اگر به منوی Settings بروید با گزینه‌ای به نام Sign in to Chrome روبرو خواهید شد. این گزینه همان چیزی است که گوگل در اطلاعیه کوتاه خود بر روی آن تأکید بیشتری داشته است. 
 
با کلیک بر روی این گزینه و لاگین به حساب کاربری گوگل خود، پسورد شما در کروم ذخیره شده و برای تمامی سرویس‌های گوگل از آن استفاده خواهد شد. پس دیگر نیاز به تکرار پسورد و لاگین مجدد به حساب‌هایتان در جی‌میل، جستجو یا نقشه گوگل نخواهید داشت.
 
علاوه بر این موارد، در هر دستگاه دیگری که این مرورگر را باز کنید و به کروم لاگین کنید تمامی اطلاعات شامل پسورد، بوک‌مارک ‌ها، و دیگر موارد به دستگاه جدید سینک خواهند شد. این بخش از کروم از چندین اکانت نیز پشتیبانی می‌کند، پس بنا به استفاده از هر کدام از اکانت ها اطلاعات جدید به دستگاه سینک می‌شود.
 
با گشت‌وگذاری در کروم جدید، همچنین رنگ‌و‌بوی زبان طراحی Material Design گوگل را نیز احساس خواهید کرد. البته فعلا این ویژگی‌ها بسیار کم دیده می‌شوند و مطمئنا گوگل سورپرایز اصلی خود برای طراحی کروم را در زمان ارائه ورژن رسمی اندورید L نگه داشته است.

​​