تلفن همراه

اریکسون سرعت شبکه‌های 5G را به 5 گیگابیت در ثانیه رساند

نخستین شبکه مخابراتی 5G تا پیش از سال 2020 میلادی راه‌اندازی نمی‌شود. اما شرکت مخابراتی اریکسون به تازگی آزمایش گسترده‌ای را روی این فناوری انجام داده و بر اساس آن موفق شده است امکان انتقال اطلاعات با سرعت 5 مگابیت در ثانیه را مبتنی بر نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی فراهم کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت سوئدی اریکسون که از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در جهان محسوب می‌شود، بر اساس فناوری جدید خود موفق شد امکان انتقال بی‌سیم اطلاعات با سرعت 5 مگابیت در ثانیه را مبتنی بر شبکه مخابراتی 5G فراهم کند.
 
این اتفاق مبتنی بر مدل مفهومی رابط رادیویی جدید و همچنین سیستم ورودی-چندگانه و خروجی-چندگانه(MIMO) محقق شد و اریکسون برای نخستین بار در جهان توانست این رکورد را به ثبت برساند.
 
توسعه شبکه 5G اریکسون همچنین برمبنای آنتن‌های جدیدی صورت می‌گیرد که پهنای باند بیشتری را پوشش می‌دهند، فرکانس‌های بالاتری دریافت می‌کنند و اطلاعات را در زمان کوتاه‌تر منتقل می‌کنند.
 
ایستگاه‌های مخابراتی رادیویی که مبتنی بر این فناوری جدید ساخته می‌شوند نیز از هم‌اکنون طراحی شده‌اند تا بتوانند خدمات مبتنی بر شبکه مخابراتی 5G را دریافت کنند.
 
کارشناسان از هم‌اکنون پیش‌بینی کرده‌اند که افزایش سرعت هرچه بیشتر خدمات مخابراتی، کاهش تاخیرها و بالا بردن قابلیت‌های ارتباطی در هر منطقه می‌تواند تجربه جدیدی را در جریان استفاده از خدمات موبایلی برای کاربران به ارمغان بیاورد.

​​