تلفن همراه

تست اختصاصی سرعت اینترنت 3G ایرانسل توسط جی اس ام

میلاد احرامپوش - جی اس ام : امروز در یکی از خبرهای جی اس ام به مناطقی که اینترنت نسل سوم ایرانسل به صورت پایلوت در آن مورد پوشش قرار گرفته است پرداختیم. اما جهت تست کیفیت اینترنت 3G ایرانسل به دو منطقه مشخص شده رفتیم و سرعت اینترنت نسل سوم ایرانسل را مورد آزمایش قرار دادیم. 

به نظر می رسد در حال حاضر سیگنال های BTS های نسل سوم ایرانسل به اندازه سیگنال های BTS های نسل دوم قوی نباشد. حداقل در هر دو منطقه ای که ما اینترنت 3G را مورد تست قرار دهیم آنتن در وضعیت متوسط یا ضعیف بود. در اولین تست در یکی از این مناطق به سرعت زیر دست پیدا کردیم : 

 

 

 

دقت داشته باشید که این سرعت ۲.۱ مگابیتی با توجه به سیگنال ضعیف آنتن محدوده ای که در آن قرار داشتیم رقم بسیار خوبی محسوب می شود و تا ۴ برابر این سرعت در صورت تقویت سیگنال می توان انتظار افزایش سرعت داشت. 

اما در منطقه دوم مورد آزمایش شاهد آنتن نسبتا قوی تری بودیم، هرچند که هنوز هم قدرت سیگنال دریافتی زیر ۵۰ درصد بود اما سرعت اینترنت حدودا ۳.۵ مگابیت تخمین زده شد.

 

 

 

گزارش هایی که از افراد گوناگون داشتیم این نوید را می دهد که تا سرعت ۹ مگابیتی نیز افراد توانسته اند از اینترنت نسل سوم ایرانسل که به صورت پایلوت در بعضی مناطق تهران مورد پوشش قرار گرفته، دریافت کنند. هر چند که در حال حاضر در طرح آزمایشی ایرانسل هستیم اما اگر در نهایت چنین سرعت هایی به دست کاربران برسد قطعا اتفاق بسیار خوبی محسوب می شود. 

اگر شما هم در یکی از مناطق تحت پوشش اینترنت نسل سوم ایرانسل قرار دارید می توانید با اپلیکیشن SpeedTest سرعت اینترنت خود را سنجیده و آن را در کامنت ها قرار دهید. 

3 دیدگاه


​​