فناوری اطلاعات

برگزاری نمایشگاه نوآوری‌های طراحی، اجتماعی و فناوری ITU در دوهه

ITU فراخوانی برای نوآوری‌ها منتشر کرده است که براساس آن در جستجوی مخترعان، سازندگان یا کارآفرینانی در سراسر جهان است که از فناوری‌هایی چون پرینت سه بعدی یا روباتیک پیشرفته استفاده می‎کنند یا فعالیتشان در عرصه‌هایی همچون شبیه سازی بیولوژیک است که با استفاده از فناوری‎های نوآورانه، طبیعت را برای حل مشکلات شبیه‎سازی می‎کنند.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اینها افرادی هستند که تغییرات بزرگی را در این جهان رو به تکامل ایجاد می‎کنند. این فراخوان به همراهی شرکای نوآور Ars Electronica انجام گرفته است. ابداعات منتخب در دسامبر ۲۰۱۴ در نمایشگاه پیشروی ITU Telecom World به نمایش گذاشته می‌شود.
ITU معتقد است فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون پرینت سه بعدی، روبات‎ها و ماشین‎های مسلح و غیرمسلح هوایی یا UUAVها می‌توانند بیش از هر زمانی تغییرات قابل توجهی را در زندگی ما انسان‎ها به ویژه در دور دست‎ترین نقاط جهان رقم بزنند”.
 
سردبیر مجله IT با بیان این مطلب افزود: من واقعا بابت همایش پیش روی دوهه خوشحال هستم و ما تلاش کرده‌ایم تا فضای مناسبی را برای به نمایش گذاشتن فناوری‌ها در معرض بینندگان جهان و نشان دادن پتانسیل واقعی‌شان فراهم آوریم.
 
عموم مردم می‎توانند در این فراخوان برای ابداعات شرکت کنند و هیچ محدودیت سنی برای آن وجود ندارد.
علاقمندان می‎توانند تا ۳۰ سپتامبر ابداعات خود را به صورت آنلاین در سایت http://opencallforinnovations.aec.at ثبت کنند تا توسط متخصصین نوآوری مورد بررسی قرار گیرند.
پذیرفتگان، این فرصت را خواهند یافت که نوآوری خود را در آزمایشگاهی وابسته به InnovationSpace در ITU Telecom World 2012 به نمایش بگذارند.
همانند ITU Telecom World 2013 در بانکوک، آزمایشگاه اختصاص یافته دارای فضایی است که شرکت کنندگان می‌توانند در آن ایده‌ها و نظرات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و نوآوری‌های جالب دیگران را نیز تجربه کنند.
سال پیش روباتیک‌های الهام گرفته شده از اوریگامی، لامپ‌هایی با منبع انرژی جاذبه زمین، بازی‌هایی کنترل شونده با فکر و یک روبات درمانی به شکل بچه فوک نمایش گذاشته شده است.
همایش ITU Telecom World 2014 هفتم الی ۱۰ دسامبر در دوهه برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در این همایش می توان به سایت telecomworld.itu.int مراجعه کرد.

​​