امنیت

تداوم تحریم ایران از سوی سیمانتک

منبع: Fars News
شرکت سمانتک تولیدکننده نرم افزارهای امنیتی تمامی 9 نرم افزار خود را با هم ادغام کرده و آنها را در قالب یک سرویس آنلاین ارائه می‌دهد، اما دسترسی به آن را برای ایرانیان مسدود کرده است.
 
 
به نقل از پی سی ادوایزر، این سرویس آنلاین هم برای کاربران رایانه‌های رومیزی و هم برای کاربران همراه در دسترس و قابل استفاده خواهد بود.
 
 
این سرویس آنلاین آزمایشی که فعلا از آدرس us.norton.com/ns-beta  در دسترس است Norton Security نام گرفته و هزینه استفاده از آن در سال 79 دلار خواهد بود. عرضه رسمی این خدمات از 23 سپتامبر آغاز خواهد شد. در واقع خدمات یاد شده جایگزینی برای برخی از نرم افزارهای امنیتی مشهور سمانتک مانند Norton Internet Security،  Norton AntiVirus  و  Norton360خواهد بود.
 
این سرویس به علت تحریم های آمریکا برای کاربران ایرانی در دسترس و قابل استفاده نخواهد بود و در صورت کلیک بر روی لینک بالا پیامی در مورد تحریم ایران و مسدود بودن این سرویس به نمایش درمی آید. 
 
کارشناسان این تحول اساسی در سمانتک را نشانی از تغییر استراتژی های کلان شرکت های امنیتی دانسته و معتقدند برنامه‌های ضدویروس دیگر پاسخگوی نیازها نیست و برای حفظ امنیت کاربران در فضای مجازی باید به روش های نوین‌تری متوسل شد.
 
 

​​