لبه تکنولوژی

استفاده دبی از فناوری‌های مدرن در حمل‌و‌نقل عمومی

منبع: دنیای اقتصاد
سازمان راه و ترابری دبی اعلام کرد با هدف ارائه خدمات نوین و همگامی با فناوری‌های روز، اطلاعات مربوط به نقشه خیابان‌ها و وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی را در عینک هوشمند گوگل وارد می‌کند.
 
این سازمان قصد دارد با این شیوه، شهروندان و گردشگران را در انتخاب بهترین و کوتاه‌ترین مسیر یاری رساند. عبدالله بستکی، مدیر واحد فناوری اطلاعات در بخش خدمات پشتیبان فنی این سازمان گفت: این پروژه، کانال جدیدی در ارائه اطلاعات راه‌ها در امارات به شمار می‎رود. به گزارش رایورز، این سرویس جدید علاوه بر ارائه اطلاعات دقیقی درباره بهترین و کوتاه‌ترین مسیر رسیدن فرد به مقصد مورد نظر، می‌تواند مکان ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و نیز زمان حرکت این وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، و همچنین فاصله و زمان مورد نیاز برای رسیدن به مقصد را در اختیار کاربر قرار دهد. این سرویس با فناوری GPS کار می‌کند و قادر به ارائه نقشه جغرافیایی محل نیز می‌باشد. 
 
به عنوان مثال اگر کاربر بخواهد به هتل یا رستورانی برود، می‌تواند با فعال کردن نمایش داده‌های حمل‌ونقل در نقشه گوگل، نزدیک‌ترین مسیر حرکت اتوبوس‌های عمومی را دریابد. بستکی اجرای این پروژه را در سایه استفاده روزافزون از دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی از قبیل عینک هوشمند و ساعت هوشمند برشمرد و گفت: سازمان راه و ترابری دبی خود را ملزم می‌بیند که به طور مداوم با این تحولات همگام باشد. وی همچنین از تمایل همیشگی این سازمان به استفاده از آخرین تکنولوژی‌های مدرن روز در زمینه فناوری اطلاعات خبر داد. 

​​