تلفن همراه

وزیر ارتباطات: دولت به تمامی ارزشهای والای نظام پایبند است

بنا نیست خدمت جدیدی فراتر از آنچه طی دو سال قبل، مجوز آن صادر شده، انجام شود. به هرحال ما به تمامی ارزشهای والای نظام پایبند هستیم و به حفظ ارزشهای موجود در جامعه نیز متعهدیم.
وزیر ارتباطات گفت: هیچ ‌گونه شتابی در اجرای نسل سوم و چهارم بدون توجه به مسائل فرهنگی نداریم و بر سالم‌سازی فضای مجازی با استفاده از شبکه ملی اطلاعات تاکید می کنیم.
 
به گزارش ایلنا، محمود واعظی، وزیر ارتباطات در ابتدای جلسه پیگیری روند اجرایی شبکه ملی اطلاعات گفت: با این که حدود 2 سال است که رایتل با مجوز خدمات نسل سوم فعالیت می کند تا کنون هیچ مشکل خاصی بروز نکرده است.مطمئنا با ارائه خدمات توسط اپراتور اول و دوم هم؛ فرآیند نظارت وکنترل فضای مجازی طبق قوانینی ومقررات نظیر آنچه در رایتل بوده است؛ اجرا می شود.
 
وی افزود: بنا نیست خدمت جدیدی فراتر از آنچه طی دو سال قبل، مجوز آن صادر شده، انجام شود. به هرحال ما به تمامی ارزشهای والای نظام پایبند هستیم و به حفظ ارزشهای موجود در جامعه نیز متعهدیم.
 
وی ادامه داد: اطمینان می دهم در ارائه هر خدمت ارتباطی وفناوری جدید کلیه ضوابط و سیاست ها و قوانین و مقررات مورد توجه قرار گیرد و تمام تلاش خود را در جهت صیانت از دستاوردهای اخلاقی، دینی و فرهنگی در فضای مجازی به کار می گیریم.
 
وزیر ارتباطات اظهارکرد: دولت همواره با آغوش باز از نقد و انتقاد سازنده حمایت کرده و می کند و ما نیز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دغدغه های موجود را حس می کنیم و به هیچ وجه به دنبال ایجاد جو ناسالم و نامطلوب درجامعه و به ویژه فضای مجازی نیستیم و خود را متعهد به سالم سازی این فضا جهت بهره گیری بهینه از امکانات آن می دانیم.
 
واعظی افزود: از آنجایی که هر فناوری و دانشی که بشر به آن دست می یابد؛ ممکن است در کنار فرصت ها مخاطراتی به همراه داشته باشد؛ بی شک توجه مراجع عالی قدر به بحث پایش فضای اینترنت و لزوم پیوست فرهنگی در استفاده از فناوریهای جدید،، ستودنی است.چرا که اگر برخورداری از اینترنت و فناوریهای نوین ارتباطی، مدیریت نشود؛ ممکن است به برخی از ناهنجاریهای اخلاقی و اجتماعی دامن بزند.
 
وی با اشاره به سخنان آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نیز به مددتوصیه ها و رهنمودهای مراجع عالی قدر، هیچ گونه شتابی در اجرای نسل سوم و جهارم بدون توجه به مسائل فرهنگی نداریم و برسالم سازی فضای مجازی با استفاده از شبکه ملی اطلاعات تاکید می کنیم. چرا که راه اندازی این شبکه می تواند کمک شایانی در استفاده از محتواهای بومی ایرانی- اسلامی داشته باشد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: کارشناسان و متخصصان و مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز طی ماه ها کار کارشناسی و مطالعاتی ونیز استفاده از ظرفیت های مشورتی متخصصان فنی و فرهنگی کشور و با علم به ارائه خدمات و محتواهای پاک در فضای اینترنت و به حداقل رساندن آسیبهای اجتماعی و فرهنگی آن مبادرت به اعطای نسل سوم تلفن همراه کرده‌اند.
 
واعظی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همان ابتدا بر روی سالم سازی و فرهنگ سازی فضای مجازی تاکید داشته و تمام تلاش و اهتمام خویش را نیز در این زمینه به کار بسته است و در ادامه مسیر نیز از تمامی مشورتها و نظرهای عالمانه کارشناسان دلسوز فرهنگی کشور در اعتلای فضای موجود استفاده خواهد کرد.
 
وزیر ارتباطات گفت: ارائه خدمات و بهره مندی از محتواهای مناسب در اینترنت تنها دغدغه ی مسئولان و صاحب نظران ما نیست و بسیاری از فعالان، متخصصان و دانشمندان کشورهای دیگر نیز بر ضرورت فرهنگ سازی و ارائه خدمات مناسب تاکید دارند و قطعا نظام جمهوری اسلامی ایران، که ماهیتی فرهنگی دارد و بر ارزشهای اسلامی و انسانی و معنوی تاکید بسیار دارد، با حساسیت بیشتری برخورد خواهد کرد
 
واعظی اظهار کرد: ایران می تواند با ایجاد مسئولیت اجتماعی در جهت صیانت از حریم خانواده ها و کاربران به عنوان الگویی در حوزه فرهنگ سازی و ارائه خدمات و محتوای مناسب مطرح شود و شکی نیست که متولیان و کارگزاران آن نیز متعهد و دلسوز و انقلابی بوده و به آرمانهای بزرگ انقلاب وفادار هستند.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم به زودی در مراجع ذی ربط مجازی شاهد تصویب پیوست فرهنگی باشیم تا ملت عزیز در ارتباط با استفاده از نسل سوم تلفن همراه دچار مشکل نشوند.
 

​​