تلفن همراه

Xiaomi بزرگترین موبایل‌ساز چینی شد

آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Kantar Worldpanel ComTech حاکی از آن است که برای سه ماه قبل از ژوئیه 2014 شرکت چینی Xiaomi بیشترین پیشرفت را در بازار این کشور داشته است و همچنین به گستره فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت در دوره زمانی یاد شده توانست برای چهارمین ماه متوالی به عنوان برترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در بازار چین معرفیشود.
 
شرکت Xiaomi هم‌اکنون 31.6 درصد از بازار تلفن‌همراه چین را در دست دارد و پس از آن به‌ترتیب شرکت‌های سامسونگ و هوواوی قرار دارند.
 
"دومنیک سانبو" مدیر استراتژیک مرکز ComTech در این خصوص گفت: «ما طی سال گذشته شاهد پیشرفت قابل ملاحظه شرکت Xiaomi در بازار چین بودیم. این شرکت توانسته است هوواوی را نیز پیشت‌سر بگذارد و هم‌اکنون به بزرگترین موبایل‌ساز چینی تبدیل شده است».
 
باید توجه داشت که اندروید مهم‌ترین عامل موفقیت برای موبایل‌سازان چینی محسوب می‌شود. این سیستم‌عامل هم‌اکنون صاحب 75.1 درصد از بازار است، اپل 14.5 درصد از بازار را در اختیار گرفته است و ویندوز فون مایکروسافت نیز 8.5 درصد بازار دستگاه‌های موبایلی را از آن خود کرده است.

​​