تلفن همراه

درخواست اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از نعمت زاده:جلوی توقف واردات تبلت را بگیرید!

منبع: ITmen
اخیرا به دستور ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز، تعدادی از واردکنندگان تبلت در ترخیص کالا دچار مشکل شد‌ه‌اند و از ورود کالای ثبت سفارش شده آنها جلوگیری شده است. در پی این اتفاق، اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ستاد مبارزه با کالای قاچاق، خواستار لغو این محدودیت شده است.
 
در نامه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت آمده است: « به تازگی ستاد مبارزه با کالای قاچاق دستور توقف کالاهای زیر مجموعه این صنف از قبیل تبلت را صادر کرده و واردکنندگان را با مشکلات زیادی مواجه ساخته است. با توجه به اینکه کالاها دارای ثبت سفارش و مجوز از سازمان هستند از ترخیص کلا جلوگیری کرده‌اند  که به این ترتیب بازار برای واردكنندگان ناامن‌تر و بستری برای واردکنندگان غیر قانونی و قاچاقچیان فراهم می‌شود و افزایش قیمت در بازار را به همراه دارد.
درشرایطی كه بی‌ثباتی بازار و تغییر قوانین واردات، همچنان باعث عامل كناره‌گیری خیلی از شرکت‎های IT  است و ساماندهی واردات، در شرایطی فعلی نیاز اساسی كشور به شمار می‌رود، بخش‌نامه‌های ناگهانی می‌تواند فلج كننده بازاری همچون IT باشد. 
اتحادیه فناوران رایانه تهران استدعا دارد که از تجارب این صنف كه از دانش تجارت و واردات برخوردارند، استفاده كنند تا در اجرای سیاست‌های اقتصادی و تجاری موفق‌تر باشیم  و یا در صورت مواجه با مشکلات بتوانیم آثار و پیامدهای آن را پیش‌بینی کنیم . در نهایت اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران جهت انجام اقدامات لازم جهت ترخیص کالاها و جلوگیری از مشکلات بعدی منتظر دستورات آن وزیر محترم است.                             

​​