تلفن همراه

عضو هیئت مدیره همراه اول: نیازمند بودجه ۶ هزار میلیاردی هستیم

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره همراه اول گفت: برای نوسازی و توسعه شبکه نسل دوم و نسل‌های سوم و چهارم، شش هزار سایت تا سال آینده زیر بار می‌رود که مجموعا ۶ هزار میلیارد تومان را می‌طلبد.
 
 
 
ناصر یوسف پور با بیان اینکه در شبکه همراه اول در حال حاضر دو فاز اجرایی در دست اقدام داریم گفت: در بخش اول که فاز پنجم نوسازی شبکه است، شبکه 2G را در دست اقدام و در بخش دوم یا همان فاز ششم بحث اجرای سایت‌های جدید برای ارائه خدمات نسل 3 و 4 را داریم که در این دو فاز در مجموع 6 هزار سایت طی امسال و سال آینده زیر بار می‌رود.
وی درباره سرمایه لازم برای این کار گفت: برای بهسازی و نوسازی این شش هزار سایت در مجموع شش هزار میلیارد تومان بودجه مورد نیاز است.
او در عین حال تاکید کرد: تمام تلاش همراه اول بر این است با کیفیتی به مشترکین خدمات‌رسانی انجام شود که عملیات بهسازی، نوسازی و برگردان شبکه توسط مشترک احساس نشود اما در برخی موارد این مهم قابل انجام نبوده و ارائه خدمات معمولی به مشترک دچار اختلال می‌شود.
عضو هیئت مدیره همراه اول با بیان اینکه در طی عملیات برگردان با توجه به نوسازی و بهسازی 72 ساعت برای بازگشت به شرایط نرمال زمان لازم است بیان کرد: برای زیربار آوردن 3G و 4G با توجه به اینکه شبکه به طور کامل با 2G تفاوت دارد شاهد اختلال بیشتری هستیم، بخصوص اینکه 3G و 4G برای اولین بار در کشور زیر بار می‌آید و نیاز داریم که مردم همکاری بیشتری با ما داشته تا امکان ارائه کیفیت مناسب‌تری وجود داشته باشد.
یوسف‌پور همچنین در مورد پوشش جاده‌ای همراه اول گفت: همراه اول در قسمت پوشش جاده‌ای تمام آنچه که رگولاتور مد نظر داشته انجام داده و در حال حاضر مطابق پروانه مشکلی در رابطه با پوشش جاده‌ای ندارد ولی با توسعه شبکه برخی نقاط کور جاده‌های فرعی در فاز 5 و 6 کامل می‌شود.
وی با بیان اینکه پوشش جاده‌ای به سه بخش جاده‌های اصلی، ریلی و بین فرمانداری تقسیم می‌شود که در این سه مورد پوشش کامل بوده و تعهد پروانه به صورت صد‌در‌صدی انجام شده گفت: همچنین پوشش روستاها و جاده‌های درجه 3 را در دست اقدام داریم.
او در خصوص رومینگ ملی نیز ابراز کرد: همراه اول گسترده‌ترین و فراگیرترین شبکه ارتباطی کشور را در اختیار دارد و در این پروژه به سایر اپراتورها سرویس داده و این امکان وجود دارد که برای مشترکین سایر اپراتورها که از شبکه همراه اول استفاده می‌کنند اختلالی ایجاد شود اما برای مشترکین همراه اولی هیچ مشکلی وجود نداشته و موردی گزارش نشده است.
وی در عین حال با بیان اینکه ظرفیت فعلی شبکه در حدود 67 میلیون سیم‌کارت است و پیش‌بینی سرویس‌دهی به 80 میلیون مشترک را داریم بیان کرد: همین مساله باعث شده رومینگ سایر اپراتورها بر اساس ظرفیت‌سازی صورت گرفته مشکلی برای مشترکین ما ایجاد نکرده و بار اضافی در شبکه نداشته باشیم.

​​