تلفن همراه

انتشار تصاویر نمونه اولیه آی پد 2 قبل از عرضه

منبع: FarsNews
در حالی که تردیدی وجود ندارد که اپل به دنبال عرضه مدل جدید آی پد 2 تا یک هفته دیگر است، تصاویر جدیدی از این محصول که ظاهرا آی‌پد ایر 2 نام دارد در اینترنت منتشر شده است.
 

به نقل از بتاوایرد، گفته می‌شود سرعت عملکرد این تبلت بهتر از آی پدهای قبلی است، زیرا در آن به جای یک گیگابایت از دو گیگابایت RAM استفاده شده است. این اولین بار است که اپل پس از انتقادات مکرر حاضر به افزایش RAM تبلت خود شده است.
 
 
در حال حاضر اکثر تبلت های تولیدی شرکت‌های رقیب اپل با دوگیگابایت RAM تولید و عرضه می‌شوند. همچنین گفته می‌شود که در تبلت مذکور از پردازنده‌های A8X استفاده شده است. این پردازنده‌ها هم توان بیشتری در مقایسه تراشه‌های A8 که فعلاً در آیفون 6 به کار گرفته می‌شوند، دارند. پهنای باند بیشتر حافظه و قابلیت پردازش قدرتمندانه گرافیکی از جمله دیگر ویژگی‌های A8X است.
 
در مدل‌های قدیمی تر آی پد از پردازنده A7 که امروزه تقریباً منسوخ شده، استفاده می‌شود. باید توجه داشت که سامسونگ و ایسوس این روزها تبلت‌هایی به مراتب قدرتمندتر از آی‌پدهای قدیمی تولید می‌کنند.
 
برخی کارشناسان می‌گویند افزوده شدن این فناوری‌ها به آی پد جدید ممکن است به گرانی بیش از اندازه آن منجر شود که توان رقابتی اپل را در برابر شرکت‌های رقیب محدود می‌کند.

​​