لبه تکنولوژی

پیش بینی گارتنر از آینده پرینت سه بعدی: درآمدی بیش از 13.4 میلیارد دلار!

منبع: MehrNews
در سال‌های اخیر، استفاده از پرینت سه بعدی بیش از پیش رونق یافته و در بخش‌های مختلفی مانند صنعت، پزشکی، فناوری، نظامی و حتی خوراکی‌ها نیز وارد شده است. در این میان، پیش بینی موسسه گارتنر در رابطه با آینده پرینترهای سه بعدی قابل توجه است.
 
 
چاپگر یا پرینتر یکی از تجهیزات جانبی رایانه است که متن یا تصویر ایجاد شده را به وسیله رایانه بر کاغذ چاپ می کند، اما در سال های اخیر و با ورود چاپگرهای سه بعدی، نسل قدیمی چاپگرها به حاشیه رفته اند.
 
دستگاه های پرینت سه بعدی چند سالی است که به صورت تجاری در کشورهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته اند. امروزه برای ساخت ماکت ها یا تهیه قطعات دقیق و پیچیده از روش پرینت سه بعدی استفاده می شود که باعث افزایش سرعت و دقت در ساخت قطعات شده است.
 
اکنون موسسه گارتنر پیش بینی جالبی راجع به آینده پرینترهای سه بعدی منتشر کرده است. بنا به گزارش منتشر شده از سوی این موسسه، گارتنر پیش بینی می کند، استفاده از پرینترهای سه بعدی در سال 2015 میلادی به دو برابر فعلی افزایش پیدا کرده و از مرز 1.6 میلیارد دلار عبور خواهد کرد. اما این آمار در سال 2018 میلادی در حدود 13.4 میلیارد دلار تحمین زده شده اند.
 
استفاده از پرینترهای سه بعدی در سال های 2016 و 2017 و 2018 میلادی به اوج خود خواهد رسید و از مرز 2.3 میلیارد دلار عبور خواهد کرد تا حوزه صنعت و فناوری با تغییرات شگرفی در این حوزه مواجه شوند.

۱ دیدگاه

  • علیرضا شهیدی

    علیرضا شهیدی

    سلام تا اونحایی که من فهمیدم یه شرکت ایرانی هم از این دستگاه ساخته www.top-3dp.com پاسخ

​​