تبلت

نگران خراب شدن این تبلت نباشید

Nexus 9 به راحتی تعمیر می‌شود

شرکت iFixit از بزرگترین تولیدکننده لوازم جانبی دستگاه‌های الکترونیکی در جهان در آخرین اقدام خود تبلت Nexus 9 گوگل را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد، در صورت بروز هرگونه مشکل تعمیر این محصول بسیار آسان‌‌تر از iPad Air 2 اپل انجام می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت iFixit در آخرین اقدام خود تمام بخش‌های Nexus 9 و نحوه چیدمان سیستم‌های داخلی آن را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که به هنگام بروز هرگونه مشکل کاربران برای تعمیر این محصول مشکل زیادی نخواهند داشت.

 

 

رایانه لوحی Nexus 9 برخلاف iPad اپل برچسب‌های الکترونیکی پیچیده را شامل نمی‌شود و به همین خاطر تعمیرکاران به راحتی می‌توانند بخش‌های مختلف داخلی را از آن جدا کنند.

مشکلی که مرکز iFixit برای Nexus 9 شناسایی کرده است مربوط به دوربین دیجیتالی آن می‌شود که به بدنه گوشی محکم چسبیده شده و از طرف دیگر به مادربورد متصل است و به همین خاطر جدا کردن آن با دشواری انجام می‌شود.

 

مرکز iFixit همچنین توضیح داد که دوربین دیجیتالی 8 مگاپیکسلی این رایانه لوحی دقیقا مشابه دوربین HTC Desire 610 طراحی و نصب شده است.

از آنجایی که در بخش پشتی این رایانه لوحی اعضای داخلی به صورت به‌هم‌چسبیده ارایه نشده‌اند، تعمیر این محصول به آسانی انجام می‌شود.

 

باتری در این رایانه لوحی به بدنه اصلی متصل شده است که جدا کردن آن نیز اندکی دشوار است. برای نمایشگر LCD نیز با اندکی حرارت تعمیرکار به راحتی می‌تواند آن را از بدنه جدا کند.


​​