بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری 13 میلیارد دلاری بانک‌های منطقه در حوزه IT

شرکت‌های امنیتی و بانکی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(MENA) برای خرید تجهیزات و خدمات مربوط به فناوری اطلاعات طی سال 2014 میلادی سرمایه‌گذاری بالغ بر 13.1 میلیارد دلار انجام می‌دهند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش تحلیلی خود توضیح داد میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های امنیتی و بانکی خاورمیانه در حوزه IT نسبت به سال 2013 رشد 2.4 درصدی را تجربه می‌کند که گفته می‌شود این بازار در سال گذشته ارزشی بالغ بر 12.8 میلیارد دلار داشت.

طبق روال‌ سال‌های گذشته صنعت میزان پرداخت پول از جانب صنعت مخابرات بیش از دیگر صنایع خواهد بود و به عبارت دیگر، مخابرات بزرگترین صنعت در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار خدمات امنیتی و بانکداری منطقه محسوب خواهد شد.

مرکز تحقیقاتی گارتنر بر این باور است که در سال 2014 میلادی صنعت مخابرات منطقه MENA برای دستیابی به خدمات و سیستم‌های امنیتی و بانکداری بیش از 5.7 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد که اینرقم نسبت به سال قبل رشد 0.8 درصدی را نشان می‌دهد.

در این خصوص خدمات IT و نرم‌افزاری سریع‌ترین رشد را در این بازار خواهند داشت و میزان پرداخت پول برای دستیابی به آن‌ها نسبت به سال قبل به‌ترتیب 9.7 و 8.4 درصد بیشتر خواهد شد.

گارتنر همچنین توضیح داده است که تغییر در استراتژی بانک‌های منطقه MENA و گسترش پروژه‌های مدرن‌سازی برای دستیابی به سیستم‌های جدید مهم‌ترین اتفاقی است که رونق در این بازار را باعث می‌شود.


​​