بازار سرمایه

احتمال ادغام یاهو با شرکت AOL

سهامداران اصلی در یاهو بر این باورند که "ماریسا مِیِر" مدیرعامل شرکت برای گسترش فعالیت‌ها اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد و شرکت یاهو می‌بایست با AOL ادغام شود تا امکان توسعه آن فراهم شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، خبرگزاری رویترز گزارش داد که 2 نفر از 10 سهامدار اصلی یاهو مذاکراتی را با "تیم آرمسترانگ" مدیرعامل AOL آغاز کرده‌اند تا بتوانند شایعات منتشر شده مبنی بر تلاش این شرکت برای ادغام با شرکت بزرگتر را جامه عمل بپوشانند.

این مطلب در حالی منتشر شده است که مدیرعامل یاهو خبر از سرمایه‌گذاری جدید 640 میلیون دلاری در این شرکت داده و این بار برای ارتقا کیفی خدمات خود شرکت ارایه خدمات تبلیغات ویدیویی BrightRoll را خریداری کرده است که بیشتر آگهی‌های تصویری در دنیای وب را مدیریت می‌کند.

بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها گفته می‌شود که یاهو به دنبال یک شریک ویدیویی توانمند می‌گردد و در این راستا "ماریسا میر" سرمایه‌گذاری‌های فراوانی انجام داده است تا Tumblr را به رقیب اصلی YouTube تبدیل کند.

با این وجود بسیاری از سهامداران یاهو بر این باورند که مِیِر بار دیگر برای انجام خریدهای بزرگ خود بیش از اندازه پول پرداخت کرده است و این امکان برای او وجود داشته است تا به‌جای BrightRoll یک شرکت کوچکتر با خدمات بهتر خریداری شود.


​​