باندپهن ثابت

وزیر ارتباطات: پهنای باند اینترنت تا پایان سال به دو هزار گیگابایت در ثانیه می‌رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه پنهای باند اینترنت در گذشته ۵۰۰ گیگابایت درثانیه بود و طی سال گذشته به ۱۳۰۰گیگا در ثانیه رسیده،از افزایش این پنهای باند به دو هزار گیگابایت در ثانیه تا قبل از پایان سال جاری خبر داد.

محمود واعظی  در گفت و گو با ایرنا افزود: برای سال 93 چند پروژه ارتباطاتی و مخابراتی تعریف کرده‌ایم که برخی از آنها انجام شده و مابقی نیز طبق برنامه در حال انجام و پیشرفت است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه چه برنامه ای برای افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند در کشور دارید؟ گفت: پنهای باند اینترنت داخلی در گذشته 500 گیگابایت در ثانیه بود که با مجموع اقدامات بعمل آمده این پهنا امروز به 1300 گیگابایت در ثانیه رسیده است و تا پایان سال به دو هزار گیگابایت در ثانیه خواهد رسید.
 
واعظی همچنین با بیان اینکه مردم در گذشته مدت طولانی در نوبت استفاده از اینترنت قرار داشتند، اظهار داشت: با اقدامات بعمل آمده امروز هر فردی در هر کجای کشور می‌تواند به راحتی از اینترنت استفاده کند.
 
وی تاکید کرد: فضا برای استفاده صحیح و معقول مردم فراهم شده و استفاده از اینترنت به عنوان بخشی از زندگی مردم برای انجام امور مختلف از جمله کارهای بانکی، تحصیلاتی، آموزشی و....درآمده است.
 
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، البته عده بسیار کمی هم بصورت نامعقول از اینترنت استفاده می‌کنند که همواره از این عده محدود خواسته شده قبل از اینکه دیگران نسبت به عملکرد اشتباه آنها در نحوه استفاده از اینترنت اقدام کنند، خودشان بصورت صحیح استفاده کنند تا نیاز به عکس العملی نباشد.
 
هیچگونه افزایش تعرفه اینترنت در سال جاری نداریم
واعظی در پاسخ به این سوال که افزایش تعرفه اینترنت برای سال جاری دارید، گفت: نه تنها افزایش قیمت تعرفه نداریم، بلکه 20 درصد هم از تعرفه استفاده از ' ای دی اس ال' را پایین آورده‌ایم.
 
وی افزود: هم اکنون که ' تری جی' آمده، اپراتورها به دنبال این بودند که از یک رقم افزایشی استفاده کنند که ما با هرگونه افزایش مخالفت کردیم.
 
وزیر ازتباطات و فناوری اطلاعات این را هم گفت که هفته آینده درمورد تعرفه گذاری 'تری جی' تصمیم گیری خواهد شد.

​​