بازار سرمایه

وزیر ارتباطات: ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه امسال وزارت ICT وصول شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:حدود یک ماه است که بخشی از بودجه وزارت ارتباطات را که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است، اختصاص داده‌اند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، درخصوص بودجه وزارت ارتباطات که 2500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و چه میزان اختصاص یافته است؟، گفت: بودجه ما طبق آنچه که دولت برای مجلس فرستاد، دو هزار 500 میلیارد تومان بود که 300 میلیارد تومان آن را صدا و سیما برداشت.
وی گفت: مقداری از بودجه هم به بخش دیگری رسید و سهم خود ما عملا چیزی حدود دو هزار میلیارد تومان شد.
او خاطر نشان کرد: شش ماه اول به دلیل مشکلات دولت، نگاه بیشتر به استان‌ها بود و تمام بودجه شش ماه اول به استان‌ها در راستای اشتغالزایی و تکمیل پروژه‌های بزرگ اختصاص یافت.
واعظی در ارتباط با اقدامات اندیشیده شده برای نیم سال دوم 93 نیز گفت: حدود یک ماه است که بخشی از بودجه را که حدود 500 میلیارد تومان می‌شود اختصاص داده‌اند و ما هم به سرعت دنبال متمرکز کردن این رقم با اولویت اول روی شبکه ملی اطلاعات و فیلترینگ هوشمند هستیم.
وی ادامه داد: امیدوار هستم بقیه بودجه را هم تا پایان سال درخواست کنیم و بگیریم تا قولی که به مردم عزیز در ارتباط با فیلترینگ هوشمند داده‌ایم، عملی شود تا مردم به راحتی بتوانند از شبکه‌های اجتماعی استفاده مفید کنند و بخش‌های غیر اخلاقی هم گرفته شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از شبکه ملی اطلاعات با وزارت ارتباطات است، عنوان کرد: بخشی از این پروژه هم در ارتباط با بخش خصوصی است که باید انجام شود.
واعظی افزود: ما زیرساخت‌ها را آماده می‌کنیم تا بخش خصوصی از آن استفاده کند.

​​