اپراتورها

"راکت اینترنت" ۱۰ استارت‌آپ دیگر می‌زند

منبع: تسنیم
راکت اینترنت یک سرمایه‌گذار در زمینه تجارت الکترونیک است که گفته شده قرار است تا پایان سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۰ استارت‌آپ جدید دیگر راه‌اندازی کند.
 
 
قرار است این کمپانی رشد دهنده استارت‌آپ‌ها رابطه نزدیک‌تری با فیس‌بوک در بخش تبلیغات داشته باشد.
این شرکت هرچند طی ماه گذشته با فراز و فرودهایی در ارزش سهام مواجه بوده اما گفته که جزو لیست موفق‌ترین کمپانی‌هایی است که میانگین رشد فروش در میزان محصولات را از طریق فروش بازارهای آنلاین شاهد بوده است.
قرارداد این شرکت با فیس‌بوک وارد مرحله جدیدی در زمینه ارائه راه‌ حل‌های جدید تبلیغاتی می‌شود و بنابراین راکت اینترنت باید استراتژی‌های تبلیغاتی خود را به اجر بگذارد.
ارزش سهام اینترنت راکت طی روزهای اخیر 42.50 یورو بوده که با ارائه اخبار مثبت در زمینه فعالیت‌های آینده این شرکت با دو درصد رشد مواجه شده و به 47.92 یورو رسیده است.
راکت اینترنت در سال 2007 توسط برادران اُلیور تأسیس شد و ده‌ها تجارت الکترونیکی و کسب‌وکار آنلاین را توسعه داد.
مدل کسب‌‌و‌کاری این شرکت شناسایی استارت‌آپ‌‌های موفق اینترنتی در کشورهای دیگر (معمولا در آمریکا) و تکرار آنها در بازارهای عمدتا نوظهور است.
آمریکای لاتین، برزیل، فیلیپین، سنگاپور، پاکستان، لهستان، اسپانیا، ایتالیا، هند، روسیه، سوئد، نروژ، فنلاند و ایران با توجه به رشد زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، بازار هدفی برای توسعه این نوع کسب‌وکار بوده است.
این شرکت سال گذشته باMTN  آفریقای جنوبی قرارداد همکاری بست و شرکتMEIH  را تأسیس کرد.
به واسطه ام‌تی‌ان که همکار تجاری ایرانسل است، این کمپانی با کسب‌وکارهای تاکسی‌یاب، فروشگاه بامیلو، بازار اینترنتی موزاندو و بودفود وارد ایران شد.

​​