بازار سرمایه

اپل با سرمایه‌های خود یکجا بازار بورس روسیه را می‌خرد

ارزش مجموع سرمایه‌های اپل به رقمی رسیده است که به گفته خبرگزاری بلومبرگ با آن می‌توان کل بازار بورس روسیه را یکجا خریداری کرد و البته باز هم پول باقی می‌ماند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که بلومبرگ گزارش داده است، با این اتفاق نه تنها می‌توان بازار بورس روسیه را به طور کامل خریداری کرد، بلکه می‌توان با پول باقیمانده به هر فرد که در کشور روسیه زندگی می‌کند یک دستگاه گوشی هوشمند آیفون 6 Plus هدیه داد.

این خبرگزاری اعلام کرده است که طی یک سال گذشته ارزش بازار بورس روسیه با کاهش 234 میلیارد دلاری به 531 میلیارد دلار رسیده است.

در مقابل شرکت اپل توانسته است طی یک سال گذشته 147 میلیارد دلار بر مجموع سرمایه‌های خود بیفزاید تا ارزش کلی این شرکت الکترونیکی و فناوری در مجموع 652 میلیارد دلار محاسبه شود.

با این توضیح اگر شرکت اپل با مجموع سرمایه‌های خود قصد خرید کل بازار بورس روسیه را داشته باشد، در پایان 121 میلیارد دلار پول خواهد داشت.

با این توضیح اگر قرار باشد برای هر یک از 143 میلیون نفری که در کشور روسیه زندگی می‌کنند یک دستگاه آیفون 6 Plus با حافظه داخلی 64 گیگابایتی خریداری شود، هزینه این کار در مجموع 121 میلیارد دلار خواهد شد.

این خبرگزاری همچنین ادعا کرده است که ارزش سرمایه‌های اپل از بازار بورس سنگاپور و ایتالیا هم بیشتر است.


​​