بازار سرمایه

مجموع هزینه سالانه اپراتورهای جهان 800 میلیارد دلار است

گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Juniper نشان می‌دهد مجموع مخارج و هزینه‌‌های سالانه اوپراتورها در جهان به 800 میلیارد دلار رسیده است که این اتفاق دلایل فراوان دارد و ضمن کاهش درآمد مراکز مخابراتی، اگر درمان قطعی برای آن به کار گرفته نشود تا پایان دهه حاضر به همین صورت ادامه پیدا می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس این گزارش گفته می‌شود که درآمد خطی اوپراتورها در کنار افزایش هزینه‌های مربوط به ترافیک داده‌ها در شبکه صورت گرفته است و این روند می‌تواند تهدید جدی برای بسیاری از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی محسوب شود.

بر اساس مطالعه‌ای که روی 12 اوپراتور بین‌المللی انجام شده است کارشناسان دریافتند درآمد سالانه اوپراتورها طی 3 سال گذشته به‌طور میانگین رشد 6.4 درصدی را تجربه کرده است و از این مراکز 5 شرکت مخابراتی به طور متوالی هرسال با کاهش درآمدهای خود مواجه شده است.

علاوه بر این گفته می‌شود بسیاری از شرکت‌های بزرگ مخابراتی هم‌اکنون رشد سالانه 1.5 تا 2 درصدی را برای درآمدهای خود تجربه می‌کنند که این شرایط برای سال‌های طولانی به همین صورت بوده است.

در این میان مرکز Juniper دریافته است که اگر برای این شرایط راهکار جدید در نظر گرفته نشود، به زودی شرکت‌های مخابراتی بزرگ جهان با مشکلات عدیده مواجه خواهند شد.

لازم به ذکر است در کشورهای آمریکا اپراتورهای بزرگی مانند Verizon و AT&T همین مشکلات را تجربه کرده‌اند و افزایش هزینه‌ها گریبانگیر آن‌ها شده است.


​​