بازار سرمایه

اجرای دو مناقصه‌ توسعه ظرفیت انتقال و ‌IP برای افزایش ۱۰برابری پهنای باند اینترنت

منبع: فارس
معاون وزیر ارتباطات از برگزاری مناقصه‌های تدبیر و امید برای توسعه ظرفیت انتقال و IP کشور خبر داد. با اجرای این پروژه‌ها ظرفیت پهنای باند اینترنت تا پایان سال ۹۴ حدود ۱۰ برابر می‌شود.
محمود خسروی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به برگزاری مناقصه‌های تدبیر و امید اظهار داشت: از آنجا که ابتدا باید بحث انتقال و سپس بحث IP انجام شود، در نتیجه ابتدا باید مناقصه تدبیر و سپس مناقصه امید را انجام دهیم.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: برای اینکه تجهیزاتی را برای پروژه تدبیر وارد نکنیم و تا به سرانجام رسیدن پروژه امید کناری باقی بمانند، هر زمان پروژه تدبیر به نتیجه رسید پروژه امید را آغاز خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: به دلیل برخی مسائل از جمله اینکه برخی وندورها (تأمین‌کنندگان) اروپایی به دنبال اخذ مجوز برای شرکت در این مناقصه بودند، شکل‌گیری رقابت بیشتر و مذاکرات سیاسی برگزاری مناقصه تدبیر با تأخیر همراه شد.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد: تا به نتیجه رسیدن مناقصه تدبیر یک ماه زمان باقی است و ان‌شاالله یک ماه دیگر مناقصه تدبیر بازگشایی خواهد شد و سپس مناقصه امید شروع می‌شود.
 
خسروی پیش از این اعلام کرده بود با اجرای پروژه‌های تدبیر و امید ظرفیت پهنای باند اینترنت تا پایان سال 94 حدود 10 برابر می‌شود.

۱ دیدگاه

  • آزار

    آزار

    بهتره بگیم میشه حدود 4 هزار گیگ که تقریبا هیچی نیست ! پاسخ

​​