بازار سرمایه

با CES2015: درآمد فصلی اچ‌تی‌سی بالاخره افزایش یافت

منبع: زومیت
اچ‌تی‌سی با عرضه سری گوشی‌های دیزایر در بازار‌ میان‌ رده‌‌ها سود خوبی کسب کرده و گهگاه یک مدل جدید راهی بازار می‌کند. امروز این کمپانی تایوانی گزارش سه ماهه خود را منتشر کرده و مشخص شده که اچ‌تی‌سی بالاخره پس از سه سال٬ در طول فصل گذشته به رشد درآمد فصلی دست یافته است.
 
ساعاتی پیش این کمپانی تایوانی یکی دیگر از اعضای خانواده دیزایر را معرفی کرد. دیزایر ۸۲۶ یک دستگاه میان رده با پردازنده ۶۴ بیت اسنپ‌دراگون و دو دوربین ۱۳ مگاپیکسل است. بخش عمده‌ای از موفقیت اچ‌تی‌سی در افزایش درآمد در سه ماهه گذشته٬ مدیون گوشی‌های میان رده است. در سه ماهه گذشته موفقیت گوشی‌های میان رده این شرکت حتی بیشتر از موفقیت دیگر کمپانی‌ها با عرضه گوشی‌های پرچم دار بوده است.
 
بر اساس نتایج بدست آمده از گزارش‌ها، اچ‌تی‌سی توانسته ۴۷.۹ میلیارد دلار درآمد بدست آورد. در حالی که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل اچ‌تی‌سی ۱.۵ میلیارد دلار درآمد بیشتری بدست آورده است. به علاوه این، کمپانی تایوانی توانسته درآمد خالص خود را بر خلاف نظر تحلیلگران در گذشته، تقریبا ۲۵۸ میلیون دلار افزایش دهد.
 
بر این اساس برخلاف نظر بسیاری از تحلیلگران اچ‌تی‌سی توانسته در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ حدود ۱۸۰ میلیون دلار سود عملیاتی کسب کند. پیش از این تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که اچ‌تی‌سی سال ۲۰۱۴ میلادی را با ۳۰.۴ میلیون دلار ضرر به پایان خواهد رساند. اما این کمپانی تایوانی توانست به لطف گوشی‌های میان رده و مخصوصا خط تولید دیزایر  از سال ۲۰۱۱ تاکنون برای اولین بار یک فصل را با سوددهی پشت سر بگذارد.

​​