بازار سرمایه

گوگل شرکت خدمات مالی Softcard را خرید

شرکت آمریکایی Softcard که در زمینه ارایه خدمات پولی موبایلی فعالیت می‌کند و پیش‌تر با نام Isis شناخته می‌شد توسط گوگل خریداری شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که منابع آگاه به خبرگزاری TechCrunch اعلام کردند، گوگل برای خرید این شرکت ارایه دهنده خدمات مالی و پولی دست‌کم 100 میلیون دلار پرداخت کرده است.

شرکت Softcard فعالیت خود را با نام Isis آغاز کرد و سپس‌های همکاری‌های گسترده‌ای را با اوپراتورهای موبایلی AT&T، Verizon و T-Mobile انجام داد.

سرویس‌های این شرکت مبتنی بر فناوری NFC امکان پرداخت‌های موبایلی فراهم می‌کند و اگرچه کاربران آمریکایی هیچ وقت به صورت گسترده از خدمات آن استقبال نکردند، اما به نظر می‌رسد که گوگل قصد توسعه خدمات Softcard را دارد.

از آنجایی که نام گروه تروریستی داعش در زبان انگلیسی به صورت اختصاری با ISIS شناخته می‌شود، این شرکت سال گذشته تصمیم گرفت نام خود را از Isis به Softcard تغییر دهد.

لازم به ذکر است که گوگل هم‌اکنون سرویس مشابه این شرکت را با نام Google Wallet عرضه می‌کند و اگر اخبار منتشر شده مبنی بر خرید Softcard توسط گوگل درست باشد، غول اینترنتی جهان برای در اختیار گرفتن بازار خدمات پرداخت‌های موبایلی رقیب کمتری را پیش‌روی خود می‌بیند.


​​