بازار سرمایه

250 میلیارد تومان سرمایه گذاری شرکت مخابرات تهران , برای توسعه در سال 1393

منبع: tci
شرکت مخابرات استان تهران برای برنامه توسعه ای سال جاری، 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است درحالی که امسال با رشد درآمدی کمتری نسبت به سال های گذشته روبه رو بوده است .
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران ضمن بیان این مطلب اظهارداشت : افزایش هزینه ها ، قیمت چند برابری تجهیزات ، تحریم ، توسعه و استقبال مردم از شبکه های اجتماعی ، هزینه های پرسنلی و از همه مهمتر تعدیل تعرفه ها در طرح همکدی ، همگی باعث کاهش درآمد مخابرات ایران در کل و شرکت های مخابرات استان ها از جمله تهران شده است . تمامی این دلایل باعث شده امسال ، رشد درآمد در این شرکت 8 درصد و رشد هزینه ها 13 درصد باشد .
 
مهندس صیدی خاطر نشان کرد : اما با تمام این مشکلات ، امسال شرکت مخابرات استان تهران جهش قابل توجهی در توسعه داشته است . 500 هزار دایری کل تلفن ثابت و 460 هزار فروش فیش در حوزه تلفن ثابت و توسعه سه برابری پهنای باند و 800 هزار مشترک ADSL در سال 1393 ، حاصل اجرای برنامه های توسعه ای شرکت مخابرات تهران است . 
 
وی افزود : این شرکت همچنین ، در بخش بک بن شبکه مخابراتی خود ( OTN ) نیز توسعه داشته است . سیستم جامع OSS تهران که در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد و توسعه دیتا سنتر در بهترین نقاط تهران و مراکز مخابراتی استان ، از دیگر برنامه های توسعه ای شرکت مخابرات استان تهران می باشد .
 
مهندس صیدی ، اجرای پروژه دیتا سنتر در تهران را در راستای شبکه ملی اطلاعات در کشور دانست و گفت : در حال حاضر این طرح مراحل مقدماتی و طراحی خود را می گذراند .امیدواریم در سال 1394 ، به طوررسمی اجرای آن آغاز شود .
 
وی افزود : فضا ، لینک و پاور ، آیتم های مهم این پروژه است که هر سه آنها در تهران به صورت بالقوه وجود دارد . شرکت مخابرات استان تهران در نظر دارد با مذاکره با شرکت های مرتبط و خرید تجهیزات از آنها ، بتواند اجرای این طرح را در اوایل سال آینده ، آغاز کند . با اجرای این طرح ، مشتریان بهتر به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی خواهند داشت .

​​