بازار سرمایه

رشد 400 درصدی فروش گوشی‌های 4G در خاورمیانه و آفریقا

عرضه گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری 4G LTE در منطقه خاورمیانه و آفریقا طی سال گذشته چهار برابر شد و این طور که مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش جدید خود اعلام کرد، نیمی از گوشی‌های هوشمند فروخته شده در این منطقه با قابلیت پشتیبانی از خدمات 4G LTE در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حال حاضر 75 درصد گوشی‌هایی که وارد منطقه خاورمیانه و آفریقا می‌شوند هوشمند هستند و خریداران ترجیح می‌دهند محصولاتی را برای خود خریداری کنند که قابلیت پشتیبانی از نسل چهارم خدمات مخابراتی را داشته باشد.

«سیمون بیکر» مدیر برنامه‌ریزی IDC در اروپای مرکزی، خاورمیانه و آفریقا گفت: «عرضه گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از خدمات 4G به گونه‌ای پیش می‌رود که تا یک سال آینده این منطقه به اروپای غربی می‌رسد».

لازم به ذکر است که تمام مدل‌های آیفون از 5C و 5S به بعد توانایی پشیتبانی از خدمات LTE را دارند میانگین قیمت گوشی‌های 4G که در این منطقه فروخته شده 600 دلار بوده است.

مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش خود اعلام کرد که در فصل سوم سال 2013 میلادی فروش گوشی‌های هوشمند در خاورمیانه و آفریقا رشد 300 درصدی را تجربه کرده است.


​​