بازار سرمایه

اپل واچ در ماه آوریل راهی بازار خواهد شد

منبع: دیجی کالا
تیم کوک، رییس کمپانی اپل در حاشیه اعلام درآمدهای مالی سه ماهه قبل این کمپانی اعلام کرد که اپل واچ در ماه آوریل راهی بازارهای فروش خواهد شد.
 
تیم کوک رییس کمپانی اپل اعلام کرد که اپل واچ در ماه آوریل فروش خود را آغاز خواهد کرد. اپل این خبر را پس از اعلام فروش رؤیایی سه ماهه پیشین خود اعلام کرد. اپل موفق شده در سه ماهه قبل، در مجموع از درآمدی 74.6 میلیارد دلاری، سودی 18 میلیارد دلاری را کسب کند.
 
آخرین محصول بزرگ اپل به سال 2010 و تبلت آیپد بازمی‌گردد. اپل حالا آماده می‌شود که با پشتیبانی از فروش فوق العاده خود در سه ماهه قبل، فروش جدیدترین محصول خود را در آوریل آغاز کند. 
 
اپل در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که اپل واچ را در اوایل سال 2015 به بازار وارد می‌کند. اما به نظر تست‌های طولانی مدت اپل برای بهبود نرم افزار و عمر باتری اپل واچ دلیلی برای به تعویق افتادن یک ماهه فروش اپل واچ بوده است.
 
تیم کوک با اعلام زمان فروش اپل واچ گفت: "ما پیشرفت بزرگی در توسعه اپل واچ داشته‌ایم." وی همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط توسعه دهندگان نرم افزاری اپل واچ افزود: "ما در حال مشاهده خلاقیت‌های بی‌نظیری در تولید اپلیکیشن از سوی توسعه دهندگان هستیم."
 
عده ای از اهالی بازار ماه آوریل را در بازه زمانی "اوایل سال 2015" نمی‌دانند، اما تیم کوک می‌گوید که "اپل وقتی با ورود محصولی به بازار دست و پنجه نرم می‌کند، ما سال را به بازه‌های سه یا چهار ماهه تقسیم می‌کنیم". وی ماه آوریل را نیز در این بازه زمانی می‌داند.
 
اپل تاکنون تنها به قیمت پایه 349 دلاری ساعت‌های خود اشاره کرده و قیمت دیگر مدل‌های آن را اعلام نکرده است. تیم کوک در زمان معرفی اپل واچ، این ساعت پوشیدنی را شخصی‌ترین محصول تولیدی اپل توصیف کرده بود.

​​