بازار سرمایه

AT&T و Dish، برنده‌های اصلی مزایده مخابراتی آمریکا

شکی نیست که شرکت‌های مخابراتی آمریکایی این روزها سرمایه‌گذاری فراوانی را در آخرین مزایده طیف باند مخابراتی «کمیسیون فدرال ارتباطات» انجام می‌دهند و گفته می‌شود که مجموع سرمایه‌گذاری‌ آنها به بیش از 44.9 میلیارد دلار رسیده است. اما چه کسی پیروز این مزایده خواهد شد؟

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا» پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام نتیجه این مزایده را منتشر کرد تا مشخص شود چه شرکت‌هایی اجازه ارتقا خدمات مخابراتی و اینترنتی این کشور را در اختیار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش مرکز FCC، شرکت AT&T بیشترین سرمایه‌گذاری را انجام داده و یکی از برندگان مزایده محسوب می‌شود. مجموع سرمایه‌گذاری‌های AT&T برای این مزایده 18.2 میلیارد دلار بوده است و طی آن 251 مجوز برای این شرکت صادر شده است تا طیف باند مخابراتی AWS-3 را در اختیار بگیرد.

شرکت AT&T بر اساس مزایده‌ای که در سال 2008 میلادی برگزار شده بود طیف باند مخابراتی با ظرفیت 700 مگاهرتز را در اختیار گرفت و هم‌اکنون بر اساس مزایده جدید ظرفیت سه برابری در اختیار این شرکت گذاشته شده است.

در این میان همچنین گفته شد شرکت Dish که تلاش فراوان برای افزایش پهنای باند خود دارد، با سرمایه‌گذاری 13.3 میلیارد دلاری توانست یکی دیگر از برنده‌های جدید مرکز FCC باشد.

شرکت Verizon قرار شد 10.4 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند و شرکت Sprint نیز با سرمایه‌گذاری 9.3 میلیارد دلاری در این زمینه حضور یابد.


​​