بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری اپل برای ایجاد دیتاسنتر جدید

منبع: فارس
اپل قصد دارد با صرف مبلغ دو میلیارد دلار یک کارخانه ورشکسته تولید شیشه های نشکن صنعتی را در آریزونا به یک دیتاسنتر مبدل نماید.
اپل قبلا در سال 2013 با شرکت GT Advanced Technologies Inc برای راه اندازی این کارخانه همکاری کرده بود تا بتواند شیشه‌های نشکن و مقاوم در برابر خش  را برای استفاده در تولیدات اپل بسازد.
اما GT Advanced Technologies Inc در اکتبر گذشته دچار ورشکستگی شد و این کارخانه نیز تعطیل شد. با توجه به مالکیت اپل بر کارخانه یاد شده این شرکت می خواهد کاربرد جدیدی برای آن پیدا کند.
 
راشل ولف سخنگوی اپل در این مورد گفته است: ایجاد دیتاسنتر در این کارخانه یکی از طرح های چند میلیارد دلاری شرکت اپل و از جمله بزرگترین سرمایه گذاری های آن است.
 
صرف دو میلیارد دلار در این زمینه ظرف مدت 10 سال صورت می گیرد و اپل به مدت سی سال فعالیت این تاسیسات دیتاسنتر را تضمین خواهد کرد.
 
این مجموعه نه تنها به دیتاسنتری بزرگ برای اپل مبدل می شود، بلکه وظیفه مدیریت دیگر دیتاسنترها و شبکه های اپل را نیز بر عهده خواهد داشت و از این طریق به وضعیت ترافیکی سرویس هایی مانند آی تیونز، آی کلود و سیری رسیدگی می شود.
 
با راه اندازی این دیتاسنتر 600 موقعیت شغلی برای مهندسان و ساختمان سازان ایجاد می شود. بخش عمده انرژی این مجموعه با استفاده از نور خورشید تامین خواهد شد.

​​