سخت‌افزار

سامسونگ برای نهمین سال بزرگترین تولیدکننده تلویزیون شد

شرکت سامسونگ در بخش‌های مختلف فناوری توانسته است گوی سبقت را از رقبا برباید و در بسیاری از محصولات الکترونیکی سردمدار بازار جهانی باشد. با این اتفاقات، یکی از زمینه‌هایی که کره‌ای توانسته‌اند به بهترین شکل در آن حضور یابند تولید گیرنده‌های تلویزیونی بوده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سامسونگ این بار هم موفق شد عنوان بزرگترین تولیدکننده تلویزیون در جهان را از آن خود کند و چه در بخش تامین کننده قطعات اولیه برای شرکت‌های توسعه دهنده محصول و چه در بازار محصولات مصرفی برای کاربران جهانی، عنوان بزرگترین کارخانه جهان را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی DisplaySearch به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقاتی جهان در این حوزه، سامسونگ برای نهمین سال متوالی توانست عنوان بزرگترین تولیدکننده تلویزیون در جهان را به دست آورد.

این کارخانه کره‌ای در سال 2014 میلادی حدود 29.2 درصد از بازار جهانی تلویزیون‌ها را در اختیار داشت که این رقم نسبت به سهم 11.9 درصدی سال 2013 رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد.

این سهم در بازار آمریکای شمالی بزرگتر بود و شرکت کره‌ای موفق شد در منطقه مذکور 35.3 درصد از بازار گیرنده‌های تلویزیونی را به خود اختصاص دهد.

کارشناسان بر این باورند که عرضه فناوری فوق باکیفیت به همراه نسل جدید تلویزیون‌های منحنی مهم‌ترین عاملی بودند که موفقیت سامسونگ در این دوره زمانی را باعث شدند.

شرکت سامسونگ تنها در کشور چین 20.4 درصد از بازار تلویزیون‌های UHD TV را در اختیار دارد و پیش‌بینی شده است این کره‌ای در سال 2018 میلادی 30 درصد بازار جهانی تلویزیون را از آن خود کند.


​​