فناوری

برچسب‌های الکترونیکی جایگزین ساعت‌های هوشمند می‌شوند

شخصی که ساعت مچی هوشمند در اختیار دارد، می‌تواند به کمک بدون استفاده از هر دستگاه دیگری آن وارد تقویم دیجیتالی شود یا پست الکترونیکی دریافت کند. با این وجود فضایی که ساعت‌های هوشمند در اختیار کاربر قرار می‌گیرند ثابت و کوچک است و به همین خاطر کار را با آنها دشوار می‌کند و البته، فشار دادن کلیدها روی نمایشگر لمسی کوچک آن تقریبا غیرممکن می‌نماید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما دانشمندان مرکز Saarbrücken با همکاری محققان دانشگاه «کارنگی ملون» آمریکا روش جدیدی ارایه‌ کرده‌اند که تمام این محدودیت‌ها را از میان برمی‌دارد.

آنها برچسب‌های الکترونیکی حساس به لمس را از سیلیکون‌های انعطاف‌پذیر تولید کردند که به صورت الکتریکی حسگرهای مختلف را به یکدیگر متصل می‌کند و می‌تواند روی پوست بدن انسان چسبانده شود.

این برچسب‌ها می‌توانند به عنوان یک سیستم ورودی مورد استفاده قرار بگیرند و تمام سیستم‌های کنترلی در تلفن همراه یا دیگر دستگاه‌های موبایلی را ارایه دهند.

بسته به آنکه کاربر از چه نوع برچسبی استفاده می‌کند، برچسب‌ها می‌توانند در مقابل نوع فشارهایی که روی آن وارد می‌شود عکس‌العمل متفاوت نشان دهند. به عنوان مثال، پاسخ به تماس تلفنی یا کم کردن صدای موسیقی در حال پخش می‌تواند از طریق آن انجام شود.

کاربران همچنین می‌توانند برچسب‌های iSkin را برحسب سلیقه و نیاز خود طراحی کنند و برنامه‌ریزی در آن را مبتنی بر فعالیت‌های الکترونیکی روزانه انجام دهند. برای ساخت این برچسب‌ها بر حسب سلیقه شخصی تنها نیاز است که کاربران دانش اندک در مورد برنامه‌های گرافیکی رایانه‌ای داشته باشند تا این سیستم هوشمند را به هر شکل که می‌خواهند، طراحی کنند. 


​​