تلفن همراه

توسعه نسخه ویژه اندروید برای دنیای حقیقت مجازی

بر اساس گزارشی که در زورنامه «وال استریت ژورنال» منتشر شد، گوگل نسخه ویژه‌ای از اندروید را برای استفاده در دستگاه‌های حقیقت مجازی آماده می‌کند و قرار است به زودی آن را معرفی کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سیستم‌عامل جدید به بزرگترین شرکت اینترنتی جهان امکان می‌دهد در کنار رقبای سرسختی از جمله فیس‌بوک قرار بگیرد. لازم به ذکر است فیس‌بوک سال گذشته با پرداخت 2 میلیارد دلار شرکت Oculus تولیدکننده سیستم‌های حقیقت مجازی را خریداری کرد.

این سیستم‌عامل که احتمالا Android for VR نام دارد، به صورت رایگان مانند نسخه دیگر اندروید برای گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی عرضه می‌شود.

در گزارش جدید همچنین آمده است که گوگل ده‌ها مهندس زبده برای تکمیل این پروژه را در اختیار گرفته است که دو تن از این مهندسان در تکمیل سیستم Google Cardboard به عنوان پروژه مقدماتی حقیقت مجازی حضور داشتند.

منابع آگاه هیچ زمانی را برای معرفی نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید مخصوص دستگاه‌های حقیقت مجازی معرفی نکردند و با این وجود در برخی خبرگزاری‌ها گفته شد که احتمالا در کنفرانس Google I/O از آن رونمایی خواهد شد.


​​