فناوری

کاهش 90 درصدی تصادفات به کمک خودروهای بدون سرنشین

مرکز McKinsey & Company در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که اگر خودروهای هوشمند و بدون سرنشین به صورت گسترده در آمریکا مورد استفاده قرار بگیرند، حوادث رانندگی در این کشور تا 90 درصد کاهش میابد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز در جدیدترین گزارش خود توضیح داد که ورود خودروهای بدون سرنشین به خیابان‌های جهان می‌تواند نتایج مشابه را برای دیگر کشورها نیز به همراه داشته باشد.

بررسی‌های مرکز McKinsey & Company همچنین نشان داد که تغییر سیاست‌ها برای تمرکز بیشتر بر فناوری خودروهای بدون راننده می‌تواند سالانه جان هزاران نفر را نجات دهد و 190 میلیارد دلار هزینه‌ مربوط به بیمه حوادث و تصادف اتومبیل‌ها می‌شود را حذف کند.

علاوه بر این مشخص شده است که این خودروها می‌توانند هر سال میلیاردها دلار درآمدزایی کنند و امنیت را به خیابان‌های جهان باز گردانند.

خودروهای هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر راننده در آن به تلفن همراه پاسخ دهد، سیستم مرکزی به صورت خودکار مطلع می‌شود و کنترل اتومبیل را در دست می‌گیرد. این مسئله می‌تواند احتمالا تصادفات را به میزان قابل ملاحظه کاهش دهد.

البته پیش‌بینی شده است که ورود گسترده خودروهای بدون سرنشین بین سال‌های 2025 تا 2030 صورت گیرد و البته برخی منابع بر این باورند که از سال 2040 به بعد خیابان‌های جهان به صورت گسترده شاهد حضور گسترده این وسایل نقلیه خواهند بود.


​​