اپلیکیشن

CarPlay اپل روی 40 اتومبیل جدید عرضه می‌شود

به نظر می‌رسد سیستم CarPlay اپل که برای خودروها ساخته می‌شود سرانجام محبوبیت خود را پیدا کرده و قرار است به صورت گسترده‌تر وارد بازار جهانی شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «تیم کوک» مدیرعامل اپل در جریان برگزاری کنفرانس Spring Forward در سانفرانسیسکو توضیح داد تقریبا همه شرکت‌های بزرگ خودروساز در بازار جهانی برای نصب سیستم CarPlay روی نسل بعدی اتومبیل‌های خود ابراز تمایل کرده‌اند.

البته باید توجه داشت این اتفاق تقریبا یک سال بعد از معرفی سیستم CarPlay صورت می‌گیرد و در این دوره زمانی ابراز تمایلی ویژه‌ای به نرم‌افزار جامع اپل برای خودروها دیده نشده است.

سیستم CarPlay اپل یک نرم افزار است که روی سیستم مرکزی اتومبیل نصب می‌شود و به سرنشینان امکان می‌دهد با اتصال گوشی آیفون به خودرو، بتوانند کنترل کلیه سیستم‌های سرگرمی آن را در اختیار بگیرند.

سیستم CarPlay این امکان را برای سرنشینان فراهم می‌کند تا با سیستم صوتی، پیام‌رسان، نقشه و قابلیت‌های تلفنی اتومبیل از طریق گوشی آیفون در تعامل باشند و راننده به جای نصب ابزارهای مختلف، به صورت مستقیم بتواند با اتومبیل خود ارتباط برقرار کند.

کاربران جهانی طی سال 2014 منتظر بودند تا CarPlay را روی اتومبیل‌های جدید در اختیار بگیرند. اما «تیم کوک» هم‌اکنون توضیح داده است که این سیستم به زودی روی بیش از 40 مدل جدید اتومبیل عرضه می‌شود.


​​