لبه تکنولوژی

خودروهای پرنده 2017 وارد آسمان‌ها می‌شوند

در حالی که بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را روی نسل جدید اتومبیل‌ها با قابلیت راننده خودکار انجام می‌دهند و قصد دارند محصولات جدید خود را با گوشی‌های هوشمند ارتقا دهند، برخی دیگر از شرکت‌ها یک گام جلوتر رفته‌اند و به خودروهای پرنده فکر می‌کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت AeroMobil از جمله مراکزی است که از سال 1989 تاکنون روی پروژه خودروهای پرنده فعالیت کرده است و این روزها توضیح می‌دهد که مدت زیادی نمانده است تا سوار بر این خودروها شویم.

این شرکت معتقد است که در سال 2017 نخستین خودروی پرنده وارد آسمان می‌شود و از آن زمان به بعد این صنعت مورد توجه قرار می‌گیرد.

شرکت AeroMobil به تولید گسترده خودروهای پرنده بسیار امیدوار است و البته توصیه کرده است که هرچه سریع‌تر قوانین لازم در این زمینه به تصویب برسد.

آخرین مدل مفهومی از خودروهای پرنده که در این شرکت تولید شد AeroMobil 3.0 نام دارد که اکتبر گذشته توانست وارد آسمان‌ها شود.

این خودرو که پرواز خود را با موفقیت انجام داد، با اندازه بزرگ و ظرفیت دو نفر ساخته شده بود که پیش‌بینی می‌شود نمونه‌های بعدی آن شباهت بیشتری به خودروهای امروزی داشته باشد.


​​