تلفن همراه

آیفون جدید با بزرگترین تغییر در سری گوشی‌های اپل عرضه می‌شود

کارشناسان معتقدند امسال آیفون یکی از بزرگترین تغییراتی که اپل تاکنون در گوشی‌های هوشمند خود لحاظ کرده است را شامل می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپل ماه گذشته فناوری جدیدی برای صفحات لمسی خود در لپ‌تاپ 13 اینچی MacBook Pro با نمایشگر Retina عرضه کرد که البته به زودی در مدل 12 اینچی مک‌بوک هم به دست کاربران می‌رسد.

این فناوری که Force Touch نام دارد نوعی حسگر فشاری است که به میزان فشار وارده روی سطح لمسی پاسخ می‌دهد و آن را به درستی شناسایی می‌کند.

ساعت مچی هوشمند اپل که فروش آن از ماه جاری آغاز می‌شود هم به فناوری Force Touch مجهز شده است و پیش‌بینی می‌شود با این قابلیت مورد توجه کاربران قرار گیرد.

روزنامه وال‌ استریت به نقل از منابع آگاه گزارش داده که قرار است فناوری مشابه در مدل جدید گوشی هوشمند آیفون مورد استفاده قرار گیرد و البته «مینگ-چی کو» از تحلیلگران ارشد مرکز KGI Securities نیز این خبر را تایید کرده است.

«مینگ-چی کو» توضیح داد که فناوری Force Touch یکی از بزرگترین تغییرات در رابط کاربری آیفون را ارایه می‌دهد و بنابراین پیش‌بینی می‌شود که امسال به جای عرضه آیفون 6S از گوشی هوشمند آیفون 7 رونمایی شود.

گوشی آیفون برای شرکت اپل اهمیت زیادی دارد و بخش اعظم درآمدهای آن را تامین می‌کند؛ به نحوی که طی فصل پایانی از سال 2014 میلادی این شرکت موفق به فروش 74.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون شده است تا اپل در این سه ماه بتواند با کسب درآمد 18 میلیارد دلاری رکورد تازه را به ثبت برساند.


​​