تحلیل بازار

اتحادیه اروپا قراردادهای اپل در حوزه موسیقی را بررسی می‌کند

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در مرکز فایننشال تایمز، قراردادهای اپل با شرکت‌های فعال در حوزه موسیقی توسط مقامات قانونگذار اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طی چند هفته گذشته تعداد زیادی از شرکت‌های فعال در حوزه موسیقی پرسشنامه‌هایی را از طرف اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اند تا مورد نوع قرارداد خود با تولیدکننده گوشی‌های آیفون توضیح دهند.

این بررسی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که اپل قصد دارد در آینده نزدیک سرویس جدید موسیقی خود را در اختیار کاربران قرار دهد. اپل در راستای خرید شرکت Beats به ارزش 3 میلیارد دلار تلاش می‌کند سرویس جدید خود را تابستان امسال به دست کاربران برساند.

روزنامه فایننشال تایمز توضیح داد که این بررسی‌ها در کمیسیون اروپا معمول است و مرکز مذکور همه جوانب را در نظر می‌گیرد که با واگذاری شرکت‌ها یا عرضه سرویس جدید، فضای رقابتی در بازار از بین نرود. البته باید توجه داشت این مسئله به آن معنی نخواهد بود که اتحادیه اروپا هیچ گونه بررسی در حوزه آنتی‌تراست انجام نمی‌دهد و احتمال دارد که با این اقدامات مشکلات تازه‌ای برای اپل به وجود آورد.

مقامات اروپایی نگران آن هستند که اپل از نفوذ خود در صنعت موسیقی استفاده می‌کند تا آنها را متقاعد به عرضه رایگان آلبوم‌های جدید کند و این مسئله می‌تواند مشکلاتی را برای دیگر شرکت‌ها به وجود آورد.


​​