بازار سرمایه

دبی قطب استارت‌آپ‌ های خاورمیانه می‌شود

دبی شهری عجیب با ظاهر متفاوت است که از نمای بیرونی برج‌های بلند، ساختمان‌های شیشه‌ای و مجتمع‌های فلزی در وسط بیابان دیده می‌شود. در هنگام شب فضای شهری بهتر می‌شود و با خنک‌تر شدن هوا، چراغ‌های روشن شده در این ساختمان‌ها ظاهر زیباتری به آن می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما در کنار این مسئله، در این شهر پیشرفت‌های فراوان در حوزه فناوری صورت می‌گیرد و پیش‌بینی شده است که دبی به قطب استارت‌آپ‌ های منطقه تبدیل شود.

اگرچه در این شهر پول زیاد است، اما نمی‌توان تصور کرد به محض آنکه یک کسب و کار در دبی راه‌اندازی شود به موفقیت مالی برسیم. حدود 30 سال قبل این شهر هیچ نشانه‌ای از پیشرفت را شامل نمی‌شد. اما هم‌اکنون اتوبان‌های مملو از ماشین‌های پیشرفته و فضای شهری مدرن تغییرات فراوانی را در آن به وجود آورده است.

کارشناسان بر این باورند که دبی پتانسیل‌های فراوانی را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(MENA) دارد تا بتواند بیشترین تعداد استرات‌آپ یا شرکت‌های شتاب‌دهنده را به خود اختصاص دهد.

از مهم‌ترین دلایل برای تبدیل شدن دبی به قطب استارت‌آپ‌ های خاورمیانه این است که امارات یکی از بهترین شرکت‌های هواپیمایی جهان را در اختیار دارد و پروژه‌هایی که برای توسعه هرچه بیشتر آن تعریف می‌شود تا شرکت‌های شتاب دهنده آنها را تامین کنند، می‌تواند روی اقتصاد جهانی هم تاثیر بگذارد.

در فرودگاه بین‌المللی دبی روزانه بیش از 2 هزار پرواز صورت می‌گیرد و به همین خاطر دولت امارات نیاز بیشتری به شرکت‌های نوپا و شتاب دهنده دارد تا با کمک آنها خود را به‌روز نگه دارد.

همچنین باید توجه داشت کشور امارات قوانین فراوانی تدوین کرده است تا به موجب آنها گستره فعالیت استارت‌آپ ها افزایش یابد و این شرکت‌ها بتوانند به آسانی فعالیت خود را آغاز کنند.


​​