تلفن همراه

اریکسون به کمک دانشگاه‌های بزرگ فناوری 5G را توسعه می‌دهد

شرکت اریکسون از آغاز همکاری‌های جدید با کالج سلطنتی لندن و دانشگاه درِسدِن(TU Dresden) خبر داده است تا به کمک آنها نسل جدید فناوری‌های مخابراتی را توسعه دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این همکاری‌های مشترک بر تحقیقات هرچه بیشتر در حوزه نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G تاکید دارد و طی آن به پیشرفت‌های فنی و مشکلات اجتماعی برای استقرار گسترده فناوری مذکور در سراسر جهان اشاره می‌کند تا نسل آتی فناوری‌های مخابراتی به صورت گسترده و کاربردی ارایه شود.

همکاری‌های اریکسون با دو دانشگاه مذکور در حالی صورت می‌گیرد که دیگر موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های بزرگ اروپا نیز در زمینه فناوری 5G با آنها مشارکت می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به موسسه فناوری سلطنتی، دانشگاه فناوری چالمرز و دانشگاه Lund سوئد اشاره کرد.

«والتر دی‌آوینو» مدیر اریکسون در منطقه اروپای غربی و مرکزی گفت: «همکاری با این مراکز دانشگاهی سرعت ما را برای ارایه زیرساخت‌های پایدار و هوشمند شهری و راه‌اندازی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی مبتنی بر آن افزایش می‌دهد. اینترنت اشیا و توانمندی دو کشور آلمان و بریتانیا مهم‌ترین قابلیت‌هایی هستند که ما را در این زمینه به موفقیت می‌رسانند».

لازم به ذکر است که شرکت اریکسون مدیریت پروژه «توانمندسازهای ارتباطی بی‌سیم و موبایلی برای سال 2020 در جامعه اطلاعات» را برعهده دارد که این پروژه بزرگترین گام اتحادیه اروپا برای پیشرفت در حوزه مخابرات محسوب می‌شود.


​​