فناوری

گیرنده خانگی Roku به جست‌وجوگر صوتی مجهز شد

شرکت Roku از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات سرگرمی خانگی ست-تاب باکس محبوب و پرفروش خود را به‌روز کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دستگاه پخش جدید که البته چند روز از زمان ورود آن به بازار می‌گذرد، هم‌اکنون به صورت رسمی توسط این شرکت معرفی شده است.

محصول جدید که با نام Roku 3 شناخته می‌شود مهم‌تر از همه به قابلیت جست‌وجوی صوتی مجهز شده است و همین نکته آن را از باکس Fire TV آمازون متمایز می‌کند.

قابلیت جدید به همان صورت که از قبل پیش‌بینی می‌شد ارایه شده است. کاربران برای استفاده از آن یک کلید اختصاصی روی دستگاه کنترل از راه دور دراختیار می‌گیرند که با فشار دادن آن می‌توانند برای جست‌وجو، فرمان صوتی خود را انتقال دهند.

بر این اساس زمانی که کلید مخصوص فشار داده می‌شود، کاربر می‌تواند نام فیلم، برنامه تلویزیونی، بازیگر یا کارگردان را به صورت صوتی اعلام کند تا دستگاه به صورت خودکار به دنبال آن بگردد.

قابلیت نرم‌افزاری جدیدی که این محصول در اختیار گرفته است Roku Feed نام دارد و به شما امکان می‌دهد هر زمان که فیلم مورد علاقه شما اکران می‌شود، آن را از طریق سرویس‌های Instant Video آمازون، Vudu، Netflix و ... در اختیار بگیرید.

سیستم جدید Roku همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا با دریافت نام فیلم، تاریخ دقیق اکران و پخش خانگی آن در اختیار شما قرار گیرد.


​​