بازار سرمایه

پاکات مناقصه بزرگترین پروژه زیرساخت مخابراتی کشور این هفته باز می‌شوند

منبع: تسنیم

khosravi.jpg

معاون وزیر ارتباطات گفت: پاکات مناقصه "تدبیر یک" که بزرگترین پروژه تاریخ کشور است، هفته آینده بازگشایی می‌شود.
 
محمود خسروی با اشاره به اینکه امسال برنامه پنجم توسعه پایان می‌یابد اظهار کرد: بر این اساس طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید به ظرفیت 4 ترابیت پهنای باند بین‌المللی و 20 تِرابیت هم داخلی برسیم و رویه توسعه 20 درصد پهنای باند خارجی به میزان 80 درصد توسعه در بخش داخلی را همچنان ادامه دهیم.
وی عنوان کرد: سال گذشته ظرفیت انتقال شبکه 2.5 برابر شد که امسال باید به 3 برابر افزایش یابد.
او با تاکید بر اینکه بر حسب رسیدن به لایه‌های مختلف شبکه باید 15 درصد رشد انجام شود، افزود: در پایان دولت یازدهم  فیبرنوری باید به 69 هزار کیلومتر برسد.
 
مدیر عامل شرکت زیرساخت با اشاره به پروژه "نور 2" اظهار داشت: به جهت تکمیل شبکه فیبرنوری این پروژه در 2 بخش دیده شده و انشاء الله در اردیبهشت مناقصه آن انجام می‌شود.
خسروی افزود: پاکات پروژه "تدبیر یک" هم که بزرگترین پروژه تاریخ کشور است، هفته آینده بازگشایی می‌شود. استعداد کنسرسیوم‌هایی که در آن شرکت کرده‌اند بسیار بالاست.
 
معاون وزیر ارتباطات پروژه امید را نیز نهایی شده دانست و گفت: این پروژه روی پروژه تدبیر قرار می‌گیرد و مناقصه‌اش بعد از آن برگزار می‌شود؛ در این پروژه از توانمندی‌های داخلی در زمینه پسیو و پاور شبکه استفاده می‌شود.
 
او با بیان اینکه کار مطالعاتی پروژه پردیس ارتباطی تهران تمام و طرح تجاری آن در حال تهیه است، گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود.
 
لازم به ذکر است پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت کشور تحت عنوان "تدبیر یک" با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر 20 ترابیت بر ثانیه است.
 

​​