تلفن همراه

امکان خرید طرح ترافیک روزانه با موبایل

منبع: دنیای اقتصاد
شهرداری تهران در راستای توسعه خدمات الکترونیکی، فروش آرم طرح ترافیک روزانه را از طریق تلفن همراه ممکن کرد. سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در راستای توسعه خدمات الکترونیکی، فروش آرم طرح ترافیک روزانه را با استفاده از کد دستوری #۱۳۷* از طریق تلفن همراه ممکن کرد. 
در این روش، پس از شماره‌گیری کد دستوری، مشترک می‌تواند به منوی حمل و نقل و خرید طرح ترافیک روزانه وارد شود و کد مربوط به ساعت ورود به محدوده طرح ترافیک را وارد کند؛ پس از این مرحله، متقاضی می‌تواند شماره پلاک مورد نظر خود را براساس معادل‌سازی حروف پلاک وارد کرده و با اعلام شماره بانکی و رمز دوم خود، عملیات خرید طرح ترافیک روزانه را انجام دهد.  چنانچه عملیات با موفقیت انجام شود، کد پیگیری خرید طرح ترافیک روزانه نمایش داده شده و همچنین یک پیام کوتاه از سرشماره ۱۳۷۰۰۰۰۰ به موبایل مشترک ارسال می‏شود. 
چنانچه شهروندی شماره پلاک خود را اشتباه ثبت کرده باشد با تماس شماره پشتیبانی و پاسخگویی «ندای ترافیک» ۸۷۵۰۰ امکان تغییر پلاک و تصحیح اشتباه را خواهد داشت. این مرکز آمادگی ارائه خدمات پشتیبانی یا راهنمایی شهروندان را دارد. علیرضا سانیانی، معاون پرداخت‌های نوین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این باره گفت: در حال حاضر در مبادی ورود به طرح (مکان‏هایی که در سال گذشته کارت‏های اعتباری فروخته می‏شد) نیروهایی مقیم شده‏اند که فقط برگه راهنمای استفاده از این سامانه را در اختیار شهروندان قرار می‏دهند؛ این افراد صرفا جهت راهنمایی حضور دارند و هیچ‌گونه دسترسی برای خرید آرم ندارند. لذا از شهروندان درخواست می‌شود از پرداخت هرگونه وجه به این افراد یا هر فرد دیگری خودداری کرده و همچنین از در اختیار قرار دادن شماره کارت یا رمز دوم خود به هر فرد دیگری نیز خودداری کنند.

​​